Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uşak'taki o müdürlüğe formaliteden görevden alma ve atama kararı verdi Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uşak'taki o müdürlüğe formaliteden görevden alma ve atama kararı verdi

Devlet ve millet işbirliğiyle yapılan Uşak’ın Eşme ilçesine bağlı Saraycık Köyü İlk ve Ortaokulu’nun binası, kolejleri aratmayacak düzeye ulaştı. Bugün Eşme Saraycık Köyünde inceleme yapan Uşak Tanıtım ve Kültür Gönüllüleri Derneği Başkanı Mehmet Keyvanoğlu ve dernek yöneticisi Alparslan Dur, köydeki okulu yakından gördü.

Eşme Saraycık (9)

Burada incelemeler yapan UTKGD yöneticileri, okulun yapım süreci hakkında bilgiler edindi. Buna göre 2020 yılında depreme dayanıksız olduğu için yıkılan okul binasının tekrar yapımı için 2022’de bir çalışma başladı. Okul Müdürü Hayri Ünal ve Saraycık Köyü Muhtarı Mesut Ercan, “Okulumuz Devletten, Donatımı Milletten” sloganıyla devlet ve millet dayanışmasını hayata geçirdi. 

Eşme Saraycık (6)

VATANDAŞ DESTEK OLDU OKUL GÜZELLEŞTİ
Hayırsever vatandaşlar okul için ihtiyaç duyulan malzemeleri temin ettiler. Okulun donatımına destek veren hayırseverlere Uşak Valisi Turan Ergün, birer teşekkür plaketi verdi. Saraycık köyü ile beraber toplam 7 köy ve Eşme’den de 13 öğrenci alan okulda 280 öğrenci eğitim ve öğretime devam ediyor. 

Eşme Saraycık (7)

TÜRKİYE ŞAMPİYONLARINI YETİŞTİRİYOR
Saraycık köyü okulu, içindeki barındırdığı sanatsal ve sportif faaliyetlerle kolejleri aratmayacak düzeye de getirildi. Halk Eğitimi Müdürlüğü işbirliğiyle; resim, bağlama, gitar, halk oyunları, aerobik, floor curling, kick boks, etkili kitap okuma, akıl ve zeka oyunları kursları yapılıyor.  

Eşme Saraycık (3)

Ocak 2024’te, Antalya'da düzenlenen Spor Toto  Türkiye Kick Boks Şampiyonasında  Kick Boks Türkiye birincisi ve Mayıs’ta da İstanbul'da yapılan Turkısh Open World  Cup'ta Kick Boks'ta Dünya ikicnisi olan Nevin Gülsüm Kaya da Saraycık köyünden çıktı.

Eşme Saraycık (4)UTKGD Başkanı Mehmet Keyvanoğlu, Uşak’ın her köşesinde ayrı bir değer bulunduğunu ve bunlardan birinin de Saraycık köyüne inşa edilen devlet ve millet dayanışması örneğinin başında gelen okulun bulunduğunu kaydetti. Keyvanoğlu, “İlimizin sadece doğal ve tarihi değil, eğitim alanındaki farklarını da anlatıyoruz. İlimize böyle bir eser kazandıran devletimize ve milletimize şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

Eşme Saraycık (6)Eşme Saraycık (1)

Editör: Ali ARASLI