Ekonomist Atilla Yeşilada, emekliye bayram ikramiyesinin 3 bin TL’den 5 bine çıkacağını ve bunun mali disiplinden sapma olduğunu ifade etti. Yeşilada, seçimden sonra bir çok katı kararın gündeme gelebileceğini belirtti. Mesele Ekonomi kanalına konuşan Yeşilada, Mehmet Şimşek ve Fatih Karahan'ın işinin kolay olmayacağını kaydetti. 

Yeşilada, şöyle konuştu: “Sayın Başkanımız emeklilere yapılan bayram ikramiyesi zammını 3 bin TL’den 5 bine çıkaracakmış. Bu programdan tavizdir. Kardeşim dünyanın en pahalı seçimini yapıyoruz. Birileri Hamza Dağ’ın vaatlerinin bedelini ölçsün. Murat Kurum da senede 100 bin konut vaat etmiş. Bunu nasıl yapacaksınız? Hangi ekonomiste sorsam bu taleple bu enflasyon durmaz. Faizi 60’a çıkarmadan bu durumla mücadele edemezsin. Bütçe sürekli açık veriyor.

Maaş giderleri yüzde 135 artmış ve devletin harcamaları gelirlerinden 10 puan daha fazla. Artık kesecek yer kalmadı. Bütçe açıkları taahhüde bağlanmış. Milli gelirin yüzde 25’i kadar açık vermek söz konusu. Cari açığa mani olamıyorsun. Merkez Bankası şunu bunu yaparız diye asıp kesiyor ve bu yıl her bağırana zam yapıyorlar. Seçimden sonra bitecek ama bu artık kalıcı bir hale geldi.

Ulubey Belediye Başkanı, yararlandığı projenin reklamını yapmış! Ulubey Belediye Başkanı, yararlandığı projenin reklamını yapmış!

Türkiye yaşlanıyor ve 34 yaşına çıktı ortalama. Boşanmalar arttı ve herkes yalnız yaşamak istiyor. Bir çok sağlık sorunumuz var ve bizim arkamızdan gelenler genç işsizler. Bu maaşlar para basarak verilecek. Seçimden sonra artık çok katı kararlar almak zorunda kalacağız.”

Editör: Ali ARASLI