Eşme Uluyayla'da kayrak toprakta yetişen salatalık, Türkiye ve Avrupa soflarında turşu olarak yerini alıyor Eşme Uluyayla'da kayrak toprakta yetişen salatalık, Türkiye ve Avrupa soflarında turşu olarak yerini alıyor

Geçer, dövizin değerinin düşmeyeceğini ve şu anda oluşturulan havanın kara borsacıların önünü açacağını ifade etti. Geçer, şöyle konuştu:

“Dolar 32 liraya gelmiş ve 31,89 seviyesini görmüş. Her tarafta bağıran bağırana. Doların düşmesini iyi bir şey olarak görenler var. Ben bunun aksini düşünüyorum. Türkiye koşullarında doların düşmesinin hiç kimseye faydası yok. Dolar düşerse ne olur, göstermelik enflasyon düşmüş gibi görünür. Ama günün sonunda doların olması gereken yer nedeniyle zamlar yapılmaya devam eder. Piyasa riske girmez ve yerli ve yabancı da riske girmez. Burada potansiyel durmaya devam eder. Günün birinde Merkez Bankası’nın atacak kurşunu kalmadığında, yabancılar kaçmaya ve en ufak bir politik arızada döviz alır başını gider. Neye uğradığınızı şaşırırsınız”.

DÖVİZ DÜŞÜYOR ÇIĞIRTKANLARINA KULAK ASMAYIN

Geçen, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Döviz düşüyor diye çığırtkanlık yapanlara kulak asmayın. Dövizin düşmesi iyi bir şey değil. 31 veya 30 TL’ye gelmesi düşmesi anlamına gelmez. Türkiye’nin daha büyük risklerle karşı karşıya gelmesi anlamını taşır. Türkiye’de kara borsaların olabileceği anlamına gelir. Kapalı Çarşı ve piyasa arasındaki makasın açılması anlamına gelir. Dövizin bu seviyesini herkes satın alma fırsatı olarak görüyor. Düşükten birileri topluyor ve panikleyenler de dövizini satıyor." 

Editör: Ali ARASLI