TBMM’de gerilim tırmandı. Filistin hakkındaki konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin ile Saadet Partisi grubu arasında sert bir tartışma yaşandı. Özlem Zengin’in ardından yağa kalkan Saadet Partisi Grup Başkanvekili İsa Mesih Şahin, tepki gösterdi.
GÜLÜNECEK KONU DEĞİL SİZE DE YAZIKLAR OLSUN
Sırra Süreyya Önder’e tepki gösteren İsa Mesih Şahin’in önerisi kabul edilmedi. İsa Mesih Şahin’in “Özlem Hanım’a hangi usulle söz verdiniz. Özlem hanım kendi grubunu da bir şekilde yönlendirdi. Sayın Başkan bana niye söz verilmedi. Sayın Başkan bir usul hatası yaptınız ve oylamaya geçtiniz. Bu konu gülünecek bir konu değil. Ağlanacak halinize gülüyorsunuz size de yazıklar olsun” dedi.
SIRRI SÜREYYA ÖNDER: ANLAMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORUM!
TBMM Başkanvekili Sırrı Süreyya Önder, şöyle konuştu:
“Ben burada nöbetçi başkanvekili olduğum müddetçe, hiçbir grup başkanvekilinin lafını kursağında bırakmadım. Demokratik anlayışımın bir gereği olarak, hiyerarşik bir ilişki kurmayacağımı beyan ettim. Grup Başkanvekillerini hiç bağlı saymıyorum. Sonuna kadar saygı gösteriyorum. Siz bu hakkı kullandığınız zaman güzel. Bu hak sizi muazzep ettiği zaman başkanın tutumuyla, bunu sizin vicdanınıza bırakıyorum. Divanda itilaf çıktı ve itirazı değerlendireceğim. Benim tutumuma dair birkaç cümle de olsa beklemenizi diliyorum. Tutumunuzu anlamakta güçlük çekiyorum. Ne zaman söz istediniz de alamadınız”.
Saadet Partisi Grup Başkanvekili İsa Mesih Şahin, “Sayın Başkanım öncelikle eleştirdiğim husus usule ilişkin bir husus. AK Parti Grup Başkanvekiline izin verildi. Ben de açıklama yapacaktım ve oylamaya geçtiniz” dedi.