Aşağı Karacahisar köyünden Şahin Uğur, trafik kazası nedeniyle yaşamını yitirdi Aşağı Karacahisar köyünden Şahin Uğur, trafik kazası nedeniyle yaşamını yitirdi

Uşak Valisi Dr. Turan Ergün ve Uşak Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Çakın, geçtiğimiz hafta selden olumsuz etkilenen ve ürünleri heba olan İsmetpaşa Caddesi ve Hakkı Yağcı Caddesi esnafını ziyaret etti.

ziyaret2

Ziyaretle ilgili detaylar aktarılmazken, Uşak Valiliği ve Uşak Belediyesi'nin kurumsal sosyal medya hesaplarından fotoğraflar paylaşıldı. Fotoğraflarda Hakkı Yağcı Caddesi esnafının taleplerde bulunduğu ve bunların dinlendiği görülüyor. 

ziyaret4

ESNAF SİTEM ETMİŞTİ

Geçtiğimiz hafta meydana gelen selde esnafın ürünleri heba olmuş ve Besni Caddesi'ndeki battaniye ve halıcılar, ıslanan mallarını yarı fiyatına pazaryeri mantığıyla satışa çıkarmıştı. Aynı şekildi Hakkı Yağcı Caddesi ve İsmetpaş Caddesi'ndeki esnaf da selden dolayı sorunlar yaşamıştı. Esnaf, kendisine bir geçmiş olsun için dahi gelinmediğini ve bu durumdan dolayı sitemli olduğunu belirtmişti. 

ziyaret5

Selin etkilediği Hakkı Yağcı Caddesi'ndeki bir esnaf, ürünlerini kurtarmak için 3 boyunca çalışma yaptığını belirterek, "Belediyeyi kimin yönettiği umrumuzda değil, tek isteğimiz buradaki sorunlara çözüm bulunması. Görünen, bu yağmurların devamı bir şekilde gelek. Kum torbaları aldık ve bu da çözüm değil. Köklü bir altyapı değişimi burada şart" dedi. 

ziyaret3

Editör: Ali ARASLI