Son dönemlerde Uşak Valiliği'nin yaptığı yıldırım düşmesiyle ilgili uyarıların ardından, dün Sivaslı'da 18 küçükbaş hayvan yıldırım düşmesi nedeniyle telef oldu. Sivaslı'daki bir araziye düşen yıldırım nedeniyle burada otlayan bir koyun sürüsüne bağlı 18 küçükbaş hayvan telef oldu. Koyun sürüsünün sahibi yetkililerden destek istedi ve kaybolan hayvanları bulundu. Öte yandan yağışlı havanın hafta boyunca devam edeceği ve bu nedenle kırsal ve kentsel bölgelerdeki tüm vatandaşların duruma göre tedbir alması gerektiği ifade edildi.

YAĞIŞLI HAVA DEVAM EDECEK Mİ?

Uşak, Kütahya, İzmir ve Aydın'da Ramazan Bayramı'nda hava nasıl olacak? Uşak, Kütahya, İzmir ve Aydın'da Ramazan Bayramı'nda hava nasıl olacak?

Meteoroloji verilerine bakıldığında yağışlı ve gök gürültülü havanın bu hafta sonuna kadar devam edeceği görülüyor. Son dönemlerde kent merkezindeki bazı noktalarda da yağışlı havanın olumsuz etkileri hissedildi. Geçtiğimiz günlerde Uşak-Sivaslı-Denizli yolu dereye dönüştü ve trafikte aksamalar oldu. Sürücülerin de yağışlı havanın durumuna göre hareket etmesi bir kez daha vurgulandı. 

Editör: Ali ARASLI