Türkiye Futbol Federasyonu 2’inci Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Uşakspor, bugün Aksaray’a 3-0 yenildi. TFF 2. Lig Kırmızı Grup’ta son sırada yer alan Uşakspor, bugün Aksaray Belediyespor’u ağırladı.

Seçim önü belediye başkan adaylarının yakın markaja aldığı, fakat 1 kombine desteği dahi verilmeyen Uşakspor’da kötü gidişat devam etti. Uşakspor, kendi evinde ağırladığı Aksaray Belediyespor’a 3-0 mağlup oldu.

Bölme U-17 ekibinden Reyhan Aydın’a özel forma Bölme U-17 ekibinden Reyhan Aydın’a özel forma

Maçın 17’inci dakikasında Yasin’in attığı golle 0-1 öne geçen konuk ekip, oyun hakimiyetini de elinde bulundurdu. 25’te tekrar Yasin’le golü bulan Aksaray Belediyespor, devreyi 0-2 önde kapattı.

Maçın ikinci yarısına da hızlı başlayan Aksaray Belediyespor, 49’da Cengiz’le farkı 3’e çıkardı.

Maçta başka gol olmadı ve Uşakspor, evinde, Aksaray’a 0-3 mağlup oldu. Uşakspor, son dönemlerdeki kötü gidişe her hangi bir çözüm üretmedi. Ligde 5 puanla son sırada yar Uşakspor’un küme düşmesine kesin gözüyle bakılıyor.

SİYASET MALZEMESİ OLDU

Uşakspor, son dönemlerde siyaset ve hamasetin de malzemesi haline geldi. Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’ın Ural Aküzüm ve bir grup işadamına takımı satması, uzun süre konuşuldu. Mevcut Belediye Başkanı Mehmet Çakın, her ortamda Uşakspor’un yerine kentteki sporculara destek vereceğini belirtti. Fakat taraftar grubu bu duruma halen tepkili ve Uşakspor, yerel seçim önü siyaset ve hamasetin de malzemesi oldu. Uşakspor’dan bugüne kadar 1 adet kombine bileti dahi almayanlar da takıma sahip çıkmaya başladı.

Editör: Ali ARASLI