Uşak Belediyesi’nin kadınlara yönelik faizsiz kredi uygulaması sona erdi Uşak Belediyesi’nin kadınlara yönelik faizsiz kredi uygulaması sona erdi

Rafineri çıkış fiyatlarındaki değişiklikten dolayı benzin ve motorin fiyatlarına indirim yapıldı. Buna göre benzin fiyatlarına 1,37 TL ve motorine de 1,24 TL litre başına indirim uygulandı. İndirimle ilgili Uşak ve diğer illerdeki akaryakıt sektörü temsilcilerine bildirimde bulunuldu.

İndirimin pompa fiyatlarına yansıması gerektiği bildirilirken, son güncellemeyle birlikte Uşak, İzmir, Aydın ve Muğla gibi illerde benzinin litre fiyatı ortalama 44 TL bandında görülüyor. Bunun dışında motorin fiyatları ise 41,50 TL dolaylarında seyrediyor. İstanbul’da ise benzinin 42,56 TL ve motorin de 40,17 TL’den satılıyor. İstanbul’daki fiyatın Uşak, İzmir, Aydın ve Muğla gibi illere nazaran motorin ve benzinde 1,50’şer TL düşük olmasının sebebi ise sürümün fazlalığı.

Konuyla ilgili görüştüğümüz Uşak’taki bir akaryakıt sektörü temsilcisi, rakamların mevsimsel ve konjonktürel olarak düştüğünü belirtti. Önümüzdeki günlerde olası bir fiyat güncellemesi durumunda da tüketiciyi haberdar edeceklerini aktardı.  Benzin ve motorin fiyatları, 16 Temmuz 2023 günü yapılan ÖTV dilim artışıyla bu seviyelere çıktı. 14 ve 28 Mayıs seçimlerinden önce bu rakamların yarı fiyatına benzin ve motorin alınabiliyordu. 

Editör: Ali ARASLI