Halk arz furyası devam ediyor. Son olarak Burger King'in bağlı olduğu kurum TAB Gıda da halk arz edildi. TAB Gıda 18-19-20 Ekim tarihinde sabit fiyat ile talep toplayacak. TAB gıda eşit dağıtım ile 130 TL sabit fiyatla halka arzı gerçekleştirecek.

130 TL, TAB gıdanın en çok ziyaret edilen Burger King markasındaki bir hamburger menü fiyatına eşit. Kurumdan şu açıklama yapıldı:

"TAB Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.’nin halka arzı, Ata Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş., İş Yatırım Menkul Değerler A.Ş.ve Yapı Kredi Yatırım Menkul Değerler A.Ş. liderliğindeki konsorsiyum tarafından, 18-19-20 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek".

Halka arz hakkında bilgi veren TAB Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kurdoğlu, şöyle devma etti: 

-TAB Gıda olarak, 30 yıla yakın süredir, Türkiye’de faaliyet gösterdiğimiz sektörümüzün lider ve öncü şirketiyiz.  Bugün her coğrafyada hem kendi markalarımızı yaratabilme hem de dünya markalarını yönetebilme ve geliştirebilme kabiliyetine sahibiz. 

-Bünyemizdeki yedi markayla zengin bir ürün portföyü sunuyor, geniş mutfak tercihlerine hitap edebiliyoruz. Et, ekmek, patates başta olmak üzere birçok tedariki kendi içerisinde çözen TFI Ekosistem Şirketleri’nden aldığımız güçle, değer yaratan bir operasyonu uzun yıllardır başarıyla sürdürüyor ve her geçen gün daha da büyütüyoruz. 

130 TL BİR MENÜ FİYATI DAHİ DEĞİL

Uşak'ta araç kiralama bedeli yüzde 100 arttı Uşak'ta araç kiralama bedeli yüzde 100 arttı

TAB Gıda'nın 130 TL sabit fiyat ifadesi, bir hamburger menüsünün altında. Burger King'de bulunan ikili menüler arasındaki fiyatlar bu seviyede. 

Editör: Ali ARASLI