Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. (TÜRKŞEKER) Uşak'ın da aralarında bulunduğu 12 fabrikasında taksiti şeker satışına başladı.

Uşak'ın göbeğine yapılacak cami projesi yine gündemde! Belediye planı iptal etti, AK Parti'den yanıt geldi! Uşak'ın göbeğine yapılacak cami projesi yine gündemde! Belediye planı iptal etti, AK Parti'den yanıt geldi!

 Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. (TÜRKŞEKER) resmi internet sitesinden yapılan duyuruya göre, takstili şeker uygulaması, Nuri Şeker Uşak Şeker Fabrikası'nda da yapılacak.

Türkiye'nin ilk çok ortaklı anonim şirketi olan Nuri Şeker Uşak Şeker Fabrikası'ndan şeker almak isteyen esnaf ilgili birime başvuru yapacak.

Kilogram fiyatı KDV hariç 27 TL'den verilecek olan toptan şeker için 3 taksitli ödeme gerçekleşecek. 

Buna göre esnaf, ilk taksidi 15 Aralık 2023, ikinci taksidi 15 Ocak 2024 ve son taksidi de 15 Şubat 2024'te ödeyecek.

şeker fab (3)

TAKSİTLİ ŞEKER NASIL ALINIYOR?

TÜRKŞEKER'den yapılan açıklamada, taksitli şeker için 20 Ekim 2023'te başvurular başladı. 25 Ekim 2023 tarihi ise son gün.

 26 Ekim 2023 tarihi mesai bitimine kadar müşterilerin talepleri değerlendirilecek ve uygun görülen miktarda şeker satışı yapılacak. 

şeker fab (1)

Taksitli şeker alacaklar, 30 Ekim 2023 tarihi mesai bitimine kadar KDV'nin tamamını yatıracaklar. 

Fabrikaya banka teminatı verecekler. Binde 9,48 oranında damga vergisi de fabrika hesabına geçecek. Sözleşme imzalandıtan sonra fatura kesilecek ve ilerideki fiyat artışlarından etkilenme olmayacak. 

Şeker 31 Aralık 2023 tarihine kadar ambardan teslim alınacak. 

TÜRKŞEKER'İN TAKSİTLİ ŞEKER SATIŞI YAPACAĞI FABRİKALAR ŞÖYLE:

Ağrı, Burdur, Erciş, Ereğli, Eskişehir, Ilgın, Kars, Kastamonu, Malatya, Susurluk, Uşak ve Yozgat.

Editör: Ali ARASLI