Eleştirdiği için Özkan Yalım tarafından ihracı istenen Kudret Yörük için karar verildi! İhraca gerek yok! Eleştirdiği için Özkan Yalım tarafından ihracı istenen Kudret Yörük için karar verildi! İhraca gerek yok!
Bugün sosyal iletişim ağı facebook üzerinden bir paylaşım yapan Talip Gümüş, İstanbul Milletvekili AK Partili Müşerref Pervin Tuba Durgut’un Şanlıurfa’daki olayla ilgili paylaşımına yorum yaptı. Gümüş, Müşerref Pervin Tuba Durgut’un “Şanlı Urfa’dan gelen paylaşılamayacak kadar korkunç , vahşet görüntülerinden esef duydum. “Ahlaklı Belediyecilik” anlayışımız belli ki çok farklı. Yazıklar olsun ! “ paylaşımı fotoğraf olarak yoruma iliştirdi.
Talip Gümüş, şu yorumu yaptı:
“AK Parti kendi seçmeniyle bağını tamamen koparmış bir parti oldu artık. Özelikle 2019’dan bu yana siyaset icra eden AK Partililer’in bu milletin beklentilerini bırakın karşılamayı, bilme imkanları dahi yok. Havuzlu villada yaşayan adam Milletin sıkıntısını nereden bilecek.”
Talip Gümüş11
AK PARTİ ZENGİNLERİN PARTİSİ Mİ OLDU?
AK Parti’nin 2019’dan sonra yönetim kademelerinde ciddi değişimler oldu. Bu tarihten sonra özellikle İstanbul merkezli bazı gruplar, AK Parti Genel Merkezi’nde söz sahibi oldular. Bu durumun etkileri, Uşak’a da yansıdı ve belediye başkanlığı ve milletvekilliği gibi konularda teşkilatın görüşleri hiçe sayıldı. Temayül yoklamaları formaliteye dönerken, 14 Mayıs 2023 seçimlerinde aday adayı olan bir çok isim neye uğradığını şaşırdı. Aday adayı olmayan dönemin İl Başkanı Fahrettin Tuğrul ve Kadın Kolları Başkanı Hilal Sabancı sıralamaya girdi. 14 Mayıs seçimlerinde yurtdışı oylarla İYİ Partili Muhammet Gür milletvekili seçilemezken, 3’üncü vekilliği Fahrettin Tuğrul aldı. Benzer tablo 31 Mart 2024 seçimlerinde de yaşandı ve partiden aday adayı dahi çıkmadı. 2019’da aday adayı dahi olmadan direk aday yapılan Mehmet Çakın, bu sefer hiç aday adayı çıkmadan aday gösterildi. Yaşanan ekonomik sorunlar, emeklilere az ödenen maaşlar gibi gerekçelerin de eklenmesiyle, Uşak’ta ve Türkiye’nin bir çok ilinde AK Parti tarihi bir hezimet yaşadı. Buna rağmen halen Uşak ve diğer illerde teşkilatlar noktasında her hangi bir değişimin olmaması da dikkat çekiyor.
Editör: Ali ARASLI