Güldür Güldür'ün Seçim Özel'inde Uşak'ı konuştular: Enişte yanağımızdan makas almıştı! Güldür Güldür'ün Seçim Özel'inde Uşak'ı konuştular: Enişte yanağımızdan makas almıştı!
Netflix’te yayınlanan Terzi’nin 3. Sezonu da en çok izlenenler arasına girdi. Fakat Terzi’nin 3’üncü sezonu, bekleneni veremedi diyebiliriz.
3. SEZON 6’INCI BÖLÜME KADAR
3’üncü sezon 6’ıncı bölüme kadar sanki bir Hint dizisi kıvamında bir yapım izledik. Uzun süre bakışmalar, dizinin havuz başında ve at çiftliğinde geçmesi dikkat çekti.
 
Gerçi 2. Sezon da hep havuz başında geçmişti.
 
TERZİ’DEKİ KONU NE?
Terzi filminde Dimitri karakteri ile Peyami beraber çocukluğu geçiren 2 tip. Bunların arasına Dimitri’nin yavuklusu Esvet giriyor. Esvet ile Peyami aşk yaşıyor. Dimitri hem Peyami'nin hem de Esvet'in ihanetine uğruyor. Terzi'nin tek kurbanı Dimitri oluyor. İlk sezonu adam akıllı giden Terzi’nin ikinci ve üçüncü sezonu kötüydü.
Dizi Hint aşk filmleri kıvamına geldi ve hatta geçti.
 
BU İŞ SEKTÖR VE AÇIK KAPI BIRAKMAK LAZIM
Yapımcılık artık bir sektör… Bacasız sanayi oldu ve son bölümde ölüp mezara  konan Dimitri’nin ölmediği otaya çıktı. Yüzü yanık bir şekilde Esvet ve Peyami’yi dürbünle izliyordu. Bu sahneyi görünce güldüm. Galiba yapımcı, 4. Sezona açık kapı bırakmış. Tabii burada ekmek yiyenler de var. Onları da düşünmek lazım. Hepsi çocuk besliyor. Arka Sokakları düşünürsek az bile oynadı Terzi. Yapımcıdan ricamız biraz daha bu işin üzerine çalışması.
En azından bizim gibi mecburiyetten izleyenler adına…
 
ŞU ANDA BU YAPIMI SALİH BADEMCİ GÖTÜRÜYOR!
3 sezondur bu yapımı sürükleyen adam Salih Bademci oldu. Dimitri karakteriyle çok iyi bir oyunculuk ortaya koydu. Salih Bademci’nin yani Dimitri’nin tekrar dirilmesine güldüm ama bir taraftan da oh çektik. Çünkü Dimitri olmasa bu dizi izlenmez… Terzi’nin adını Dimitri yapın. Hatta Dimitri diye bir dizi film yapın. Bunun örnekleri var. La Casa Papel’den sonra çıkan Berlin gibi…
 
TERZİ’NİN BAŞROL OYUNCULARI
Peyami Dokumacı: Çağatay Ulusoy,
Esvet: Şifanur Gül
Dimitri: Salih Bademci
Mustafa Dokumacı: Olgun Şimşek

Editör: Ali ARASLI