Sürekli THY pilotlarının eğitim uçuşu yaptığı Uşak Havalimanı’nda THY’nin uçuş okulu kurulacak. Konuyla ilgili bilgi veren AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, söz konusu bilginin doğru olduğunu ifade etti. Güneş, THY’nin eğitim okulunu Uşak’a kurduğunu belirtti. Güneş, ayrıca eğitim okulu yapımının sürdüğünü kaydetti.

Uşak Havalimanı sürekli gündeme geliyor

Uşak Havalimanı, son dönemlerde ayakta kalsın diye sürekli farklı söylemler ortaya atılıyor. Bir dönem sosyal medyada patlak veren “Stokaj havalimanı” hikayesi yoğun ilgi gördü. Fakat şu ana kadar atılan somut bir adım olmadı. Muhalefet milletvekilleri de bu konu üzerinden, çalışıyor görünmek için TBMM’de soru önergeleri veriyor ve basın açıklaması yaptı. Fakat iktidar veya muhalefetten olsun kimse stokaj havalimanının ne yaptığını veya kente ne gibi fayda sağlayacağını açıklayamadı. Bunun dışında havalimanı, genellikle seçim öncesinde gündem oluyor.

Uşak Havalimanı, doluluk olmadığı müddetçe çalışması güç bir alan

Uşak ve Bolu’da mülteci popülizmi; Ankara ve İstanbul’da ise mültecilere destek projeleri! Uşak ve Bolu’da mülteci popülizmi; Ankara ve İstanbul’da ise mültecilere destek projeleri!

Uşak Havalimanı’yla ilgili daha önce çok sayıda haber yapıldı. Yerel medyanın malzemelerinin başında yer alan Uşak Havalimanı’nda genelde suç, Zafer Havalimanı olarak görülüyor. Fakat bu işin bir başka boyutu da yeterli yolcunun bulunmaması. Yeterli yolcu sayısını tutturamayan Uşak Havalimanı’nın uçuşlara açılması durumunda dahi ömrünün çok uzun olmayacağı tahmin ediliyor. Siyasetçi ve mahalle baskısıyla açılan havalimanı veya diğer yatırımların ömrü genelde kısa oluyor. Uçuş okulu ihtiyacını zaten fiili olarak gören Uşak Havalimanı’na yapılan yeni yatırım, bu alanın atıl olmasının önüne geçebilir. Hali hazırda işleyen bir yapının üzerine inşa edilen okulun başarılı olma ihtimali, havalimanını yolculara açmaktan kat be kat yüksek görülüyor.

Editör: Ali ARASLI