Eşme Belediye Başkanı : Altın madenine hayır deyince yok benim çocuk yok benim kız çalışıyor diyenler oluyor Eşme Belediye Başkanı : Altın madenine hayır deyince yok benim çocuk yok benim kız çalışıyor diyenler oluyor
Uşak’ta normal şartlarda Şubat 2024 sonunda bitmesi beklenen ve ağır aksak ilerleyen Millet Bahçesi’ndeki otoparkın inşaatında göçük oluştu. Dün telefon üzerinden konuyla ilgili bilgi veren bir okurumuz, Uşak Belediyesi UKAMER binasının bulunduğu kısımda oluşan göçükle ilgili durumu aktardı. Bunun ardından, bölgeye gidip göçük olup olmadığına yerinde baktık. Kenarları büyük sacla kapatılan inşaatın bir bölümünün göçtüğü görüldü.
Otoparkgöçük3
Göçen kısmın üzerinin brandayla çevrildiği ve brandanın başladığı yerden itibaren de güvenlik şeridi oluşturulduğu görüldü. Firmanın olası bir kazaya karşı yeterince önlem aldığı gözlendi. Fakat vatandaşın buraya hiçbir şekilde girmemesi gerektiği de tabelalarda aktarıldı. İnşaatın süresinde bitmemesi ise ayrı bir handikap olarak dikkat çekiyor.  Uşak Millet Bahçesi’nin bulunduğu alanda, daha önce Uşak Lisesi, Kız Meslek Lisesi, Endüstri Meslek Lisesi ve Besim Atalay Ortaokulları bulunuyordu. Öğretmenevine doğru ise Anadolu Orhan Dengiz Lisesi yıllarca alanda faaliyet gösterdi. Aynı zamanda buradaki Atatürk Spor Salonu da yıkılarak alana dahil edildi.
Otoparkgöçük2

10 YILDIR DEVAM EDEN VE BİR TÜRLÜ İSTENEN DÜZEYE GELMEYEN BİR PROJE OLDU

Burada yapılmak istenen ve 10 yıldır gündemde olan projenin bir türlü nihai sonuca erememesi de, vatandaş tarafından ayrı bir sorunsal olarak görülüyor. Uşak Belediyesi’nin 2014 döneminden sonra gündeme aldığı ve bölgedeki okulların yıkımıyla başlanan süreç, aradan geçen 10 yıla rağmen ağır aksak ilerledi. 2019’da göreve gelen Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın da projeyi Çevre Bakanlığı aracılığıyla TOKİ’ye devretti. TOKİ burada uzunca bir süre çalışma yapmadı ve döviz kurundaki oynaklıklar nedeniyle bazı işler de yarım kaldı. Pandemi ve 6 Şubat depremi sonrasında yapılan ihaleyle otopark inşaatı başladı. Temel sırasında bir açıklama yapan AK Parti Uşak Milletvekili İsmail Güneş, şu ifadeleri kullanmıştı:
Otoparkgöçük1
“Söz verdiğimiz gibi Uşak’ımıza Millet Bahçesi kazandırıyoruz. Uşak’ımızın çehresini değiştirecek, ilimize hemşerilerimize yakışır güzellikte bir proje olan Uşak Millet Bahçesi inşa çalışmalarını yerinde inceledik.”
Fakat bu açıklamalara rağmen bölgedeki çalışmanın ağır aksak ilerlemesi ve üstüne bir de böyle aksaklıkların olması projenin belirtilen süreden çok daha uzunca bir sürede biteceğini ortaya koyuyor. Bölgede hala çalışma yapılmayan tarihi yapılar da dikkat çekiyor. ALİ ARASLI
Editör: Ali ARASLI