İsrail'in Gazze'deki hastaneye bombalamasının ardından 3 günlük milli yas ilan edileceği belirtildi. Dün, Uşak, Ankara, İzmir, İstanbul, Denizli ve Aydın gibi bir çok ilde tepkiler dinmedi. Gazze'de hayatını kaybedenler için 3 günlük milli yas ilanı için ilk açıklama AK Partili Özlem Zengin'den geldi. Zengin, şöyle konuştu:

"Elim bir olay yaşadık ve milli yas ilan edebiliyoruz. Şu anda çalışmalar devam ediyor. Sanıyorum, Genel Kurul devam ederken, bugün içinde nihayetlenmiş olur. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesini de burada paylaşırız".

MİLLİ YAS NEDİR?

Vikipedia'da Milli Yas'ın tanımı şu şekilde yapılıyor:

Milli yas veya diğer adıyla ulusal yass bir ülkenin 3 gün boyunca eğlenceli etkinlikleri iptali ve bayrakları yarıya indirmesiyle yapılıyor. 

DÜNYA İSRAİL'İN KALLEŞ SALDIRISINA TEPKİ GÖSTERDİ!

Uşak Veteriner Hekimleri Odası Genel Sekreteri İlhan Şentürk, hayata gözlerini yumdu Uşak Veteriner Hekimleri Odası Genel Sekreteri İlhan Şentürk, hayata gözlerini yumdu

Dün, insanlık tarihine kara bir leke olacak bir saldırı gerçekleşti. Gazze Sağlık Bakanlığı, İsrail güçlerinin el-Ehli Baptist Hastanesi'ne hava saldırısında en az 500 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu. Meydana gelen insanlık dışı saldırı tüm dünyayı ayağa kaldırdı.

Milli Yas, afet, facia, kaza, savaş ve terör saldıları sonrasında ilan ediliyor. Ayrıca bir ülkenin devlet büyüğünün vefatı üzerinde yas ilan ediliyor.