Uşaklı genç ciritçi Serkan Eser,  köy düğünündeki gösteride cirit oynarken yaralandı yoğun bakımda tedavi altına alındı.  Türkiye genelindeki ciritçiler, Serkan Eser’in tekrar sağlığına kavuşması için dua ediyorlar.

Gösteri sırasında Serkan Eser, olay yerine çağrılan 112 ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Yaralı olduğu belirtilen genç ciritçi Serkan Eser’in durumunun ciddiyetini koruduğu ve yaşaması için gerekli tüm çabanın ortaya konduğu kaydedildi.

serkaneser5

Serkan Eser’in yoğun bakıma kaldırılması üzerine, kentteki ve diğer illerdeki cirit takımları ve oyuncuları da geçmiş olsun mesajları paylaşmaya başladı. Sosyal medyada acil şifalar dilenen Serkan Eser’in hayata tekrar bağlanması için dualar ediliyor.

serkan eser3

Uşak'ta ağır şiddet gören küçük çocuğa devlet sahip çıktı! Uşak'ta ağır şiddet gören küçük çocuğa devlet sahip çıktı!

2 AMCASININ HÜZÜNLÜ HİKAYESİNİ HATIRLATTI

Serkan Eser’in 2 amcası 2009 yılında peş peşe geçirdikleri kazalar sonucu yaşama veda etmişti. Serkan Eser’in amcası Mehmet Eser, Mayıs 2009’da, cirit antrenmanı sırasında atın şahlanması üzerine kafa üstü yere düştü ve komaya girdi. O dönemde Uşak Devlet Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesine kaldırılan Mehmet Eser, uzunca bir süre yaşam savaşı verdi. Mehmet Eser yoğun bakımdayken, kardeşi Ramazan Eser de, o dönemde Cem Yılmaz’ın Yahşi Batı filminin çekimlerinde görev aldı. Ramazan Eser, İstanbul Kemerburgaz'daki çekimler devam ederken, 7 Ağustos 2009 günü atıyla dolaşmaya çıktı ve atıyla birlikte yapay gölette boğularak hayatını kaybetti. Ramazan Eser’in ölümü sırasında komada olan Mehmet Eser de, 6 ay daha verdiği yaşam savaşını 30 Ocak 2010’da kaybetti. O dönemde gazetecilere konuşan Ramazan ve Mehmet Eser kardeşlerin annesi Hatice Eser, “Oğullarımı Allah verdi, Allah aldı" demişti.

serkan eser1