Büyük Birlik Partisi MKYK Üyesi ve Uşak Deri Karma OSB Başkan Yardımcısı Uğur Karaca, mübarek Miraç Kandili için bir mesaj verdi. “Miraç, Rahmet Peygamberi (s.a.s)’nin Allah’ın sonsuzluğu, yüceliği ve O’nun nihayetsiz kudretine yaptığı en görkemli şahitliktir” diyen Uğur Karaca, açıklamasında şu mesajları paylaştı:

Bu hareketi bugün yapsanız kesin cinayet çıkar! İşte Uşak'taki hoşgörü! Bu hareketi bugün yapsanız kesin cinayet çıkar! İşte Uşak'taki hoşgörü!

Miraç gecesi, Rabbimiz, kendisine ortak koşmayanların büyük günahlarının bağışlanacağını bu kutlu gecede müjdelemiştir. Miraç değerleri, bizlere yüce ve anlamlı ufuklar açan kutsal değerlerdir.

Bu ulvi değerler, bizleri ebediyen huzur içinde kalınacak cennete götürür. Yeter ki bizleri yükseltecek bu değerlere sımsıkı sarılalım ve bunları hayatımıza yansıtmakta kararlı olalım.

Allah’tan gelen namaz davetine yürekten icabet edip omuz omuza kıyama duralım. Miracın bereketiyle secdeye varalım. İmanın onurunu, kul olmanın sorumluluğunu bir kez daha hatırlayalım.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm İslam âleminin ve hemşerilerimin Miraç Kandilini tebrik ediyorum. Bu mübarek gecede Yüce Rabbimize açılan ellerin ve yakaran dillerin, bütün İslâm âleminin birlik, dirlik ve beraberliğine, insanlığın hidayetine, dünyada adalet, huzur ve barışın teminine vesile olmasını Cenabı Hak’tan diliyorum.”