Uşak Belediyesi yönetimi, el emeği ürününü satan kadınları dükkanlardan çıkardı Uşak Belediyesi yönetimi, el emeği ürününü satan kadınları dükkanlardan çıkardı

31 Mart 2024 yerel seçimlerinden önce, Ulubey Kanyonlarına yapılan ahşap yürüyüş yolunun reklamını yapan Ulubey Belediye Başkanı AK Partili Veli Koçlu, bugün yaptığımız haberin ardından bir yanıt verdi. Bizi yalan haber yapmakla suçlayan Ulubey Belediye Başkanı Veli Koçlu, projeyle ilgili imzaladığı bir belgeyi whatsap üzerinden iletti. Koçlu, “Yalan haber yapmada üstünüze yok hangi gazetecilik anlayışınızla haber yapıyorsunuz etapta ihaleye bakarsanız anlarsınız kim yapmış görürsünüz” ifadesini kullandı.

Ulubey Belediye Başkanı Veli Koçlu, Zafer Kalkınma Ajansı’yla yapılan sözleşme kontrol listesini gönderdi. Yaklaşık 7 milyon 143 bin TL’ye mal olan projenin sadece 1 milyon 143 bin TL’sinin Ulubey Belediyesi’nden çıktığı sözleşmeden anlaşıyor. Fakat esas katkıyı yapanların ise Ulubey Köylere Hizmet Götürme ve İl Özel İdaresi olduğu anlaşılıyor. 2 milyon TL’lik finansal kaynağın üzerine ZEKA’nın da 4 milyon TL gibi bir katkı sunduğu sözleşmeden ortaya çıkıyor.

Ulubey Belediye Başkanı Koçlu’nun gönderdiği sözleşme kontrol listesine göre belediyenin projedeki tek fonksiyonunun ‘yararlanıcı’ olduğu görülüyor. Projenin ortakları ise Ulubey Köylere Hizmet Götürme Birliği, Ulubey Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü ve Türk Hava Kurumu Uşak Sportif Havacılık Kulübü Derneği olarak işlenmiş. Gönderilen sözleşmeye göre projenin tek başına Ulubey Belediyesi tarafından yapılmadığı ortaya çıkıyor.

Editör: Ali ARASLI