Uşak'ın İsmetpaşa Caddesi'ndeki bu dükkan ihaleyle 358 bine kiralanacak Uşak'ın İsmetpaşa Caddesi'ndeki bu dükkan ihaleyle 358 bine kiralanacak

Uşak Valiliği tarafından yapılan meteorolojik uyarıda; Afyonkarahisar, Uşak ve Denizli üzerindeki hava tahminlerinin yüksek sıcaklık beklentisi yönünde olduğu ortaya koydu. 22 Ağustos 2023 Salı gününden 25 Ağustos 2023 Cuma gününe kadar kentte ve civar kentlerde hava sıcaklıklarının 4 ila 7 derece yüksek seyretmesi bekleniyor. Bunaltıcı sıcakların bu yıl yoğun bir şekilde yaşanması nedeniyle, kronik hastalığı olanlar, yaşlılar, hamile kadınlar ve çocukların belli saatlerde dışarı çıkmaması öneriliyor. 

İŞLERİNİ SAAT 11'E KADAR TOPARLAYIN

Öte yandan sıcak havalarda saat 11 ile 16 uyarısı sık sık yapılıyor. Sıcak hava nedeniyle insan psikolojisinin de çok dağıldığı ve bu noktada Hindistan'daki gibi sıcak ve nemli hava nedeniyle iş veriminin düştüğü ifade ediliyor. Sıcak havada verimin düştüğünü kaydeden uzmanlar, saat 11'e kadar önemli işlerin toparlanmasını ve saat 16'ya kadar da rutin çalışmalara eğilmenin daha doğru olacağını öneriyor. 

Sıcak havada sinirlerin de gergin olabileceği ve bu nedenle bireylerin bir birlerine karşı daha anlayışlı bir sergilemesinde yarar gözetiliyor. 

Editör: Ali ARASLI