AK Parti’de belediye başkanlığı ve meclis üyelikleri için başvuru süreci uzatıldı. AK Parti’nin daha önce 17 Kasım 2023 olarak açıkladığı son başvuru günü, uzadı. AK Parti Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, son günün 22 Kasım olduğunu bildirdi. X Hesabı üzerinden bir paylaşım yapan Ali İhsan Uzun, şu açıklamayı yaptı:

“17 Kasım'da bitecek olan aday adayı müracaatlarımızla ilgili süre değişti. İl Başkanlarımızın talebi ve Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirleriyle 22 Kasım Çarşamba günü saat 19.00'a kadar uzatıldı. Teşkilat Temayül Yoklaması ise 26 Kasım Pazar günü 10.00-16.00 saatleri arasında yapılacaktır.”

Aday adaylığı başvurusu için gerekli evraklar nedir?

Başvuru için istenilen belgeler aşağıda sıralanmıştır.

1- Arşiv kayıtlı adli sicil belgesi 

2- Diploma fotokopisi 

AK Parti, Uşak'ta seçimi kesin kazanır mı? AK Parti, Uşak'ta seçimi kesin kazanır mı?

3- Nüfus cüzdanı fotokopisi

4- Askerlik durum belgesi 

5- Bağış dekontu 

6- Adaylık için istifası zorunlu olan kimselerin, ilgili mercilere sunulmuş istifa veya emeklilik dilekçelerinin fotokopisi

7- Engellilik oranı %40 ve üzerinde olan aday adayları 'Engelli Kimlik Kartı' veya 'Sağlık Kurulu Rapor' fotokopisi

8- Ek Öz Geçmiş (Zorunlu değildir)

9- Fotoğraf

UŞAK’TA DA ADAY ADAYLARI OLACAK MI?

Öte yandan süreç başlamışına rağmen Uşak’ta henüz büyük bir hareketlilik yok. Aday adayı olmayı düşünenlerin büyük bölümü, mevcut Başkan Mehmet Çakın’ın göreve devam edeceğini öngörüyor. Belediye ve İl Genel Meclisi üyelikleri için başvurular yine yoğun bir şekilde olacak gibi duruyor. Fakat belediye başkanlığı noktasında, Uşak’ta yaprak kımıldamıyor. Edindiğimiz bilgilere göre önceki güne kadar her hangi bir başvuru olmadı. İlerleyen günlerde başvuru sürecinde bir hareketlilik görülebilir.

UŞAK PORT HABER///