Akrabasını işe alan belediye başkanını şikayet edin! CHP'nin yapısının dışına çıkanları ihraç ederiz! Akrabasını işe alan belediye başkanını şikayet edin! CHP'nin yapısının dışına çıkanları ihraç ederiz!

İYİ Parti Uşak Belediye Başkan adayı Muhammet Gür, kentin sorunlarına gerçekçi çözüm üretecek ve ayağı yere basan projeler üzerinde durduklarını söyledi.

Gür, belediye başkanlığı görevi için mesleki anlamda da yeterliliğe ihtiyaç duyulduğunu ifade etti. Ali Erdoğan’ın 2 döneminde Başkan Yardımcılığı yapan inşaat mühendisi Muhammet Gür, teknik anlamda yeterli bilgi ve donanıma sahip olduğunu kaydetti.

Muhammet Gür-2

Göreve geldiğinde parti rozetini de çıkarıp ‘Uşak Belediye Başkanı rozetini’ takacağını ifade eden Gür, şöyle konuştu:

“Şehirle hiçbir algısı ve ilgisi olmayanlar belediye başkanlığı yapmamalı. İlimizde maalesef buna rastlıyoruz. Belediyecilik mesleki formasyon isteyen bir iştir. Planlama, imar, trafik ve suyu kanalizasyonu var.

Mesleki anlamda yeterliliği olmayan arkadaşlar, siz bir şey bilmiyorsanız size yardımcı olanların her sözünü doğru kabul edersiniz.

Belediye Başkanlığı ilkokul değildir. Burası başkanlığı öğreneceğim deme yeri değildir. Belediye Başkanlığı geçmişten günümüze biriktirdiğiniz kültürü burada hayata geçirmenizdir. Eğer kuruma hakim olamazsanız, yanlış projeler yaparsınız. Bunu da sık sık görüyorsunuz”.

Editör: Ali ARASLI