İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 19 Aralık 2023 Salı günü, Uşak’ta belediye başkan adaylarını ilan edecek. İYİ Parti Uşak İl Başkanı Ayşegül Obalı, programın ilerleyen günlerde netleşeceğini ifade etti. Belediye Başkan adayının Genel Başkan Meral Akşener tarafından ilan edileceğini dile getiren Obalı, programın önümüzdeki günlerde paylaşılacağını söyledi.

Obalı, yerel seçimleri kazanacak potansiyelin İYİ Parti’de mevcut olduğunu belirtti. Uşak’ta yerel yönetim nezdinde iyi bir kadrolarının bulunduğunu söyleyen Obalı, şöyle konuştu:

Uşak CHP'de kadın kolları seçimi güç savaşına döndü! Uşak CHP'de kadın kolları seçimi güç savaşına döndü!

“Uşak Belediye seçimlerinin 2019’da nasıl sonuçlandığını tüm vatandaşlarımız biliyor. Yine 14 Mayıs seçimlerinde de İYİ Parti olarak merkezde çok iyi bir oy aldık. İYİ Parti Uşak İl Teşkilatı olarak, yerel seçimlere hazırız. İYİ Parti’nin belediyeyi yönetecek liyakatli ve ehil kadroları, yeni dönemde ilimizin sorunlarını çözmeye hazırdır. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in adayımızı açıklamasının ardından, çalışmalarımız hızlanacak. İyi bir çalışmayla, Uşak’ta hayata geçirilmesi gereken İYİ belediyeciliği halkımıza anlatacağız. 1 Nisan 2024 günü, Uşak halkının emaneti ehline verilecektir”.

İYİ PARTİ’NİN UŞAK ADAYI MUHAMMET GÜR

Öte yandan İYİ Parti’nin Uşak Belediye Başkan adayının Muhammet Gür olduğu öğrenildi. Muhammet Gür, 2019 yerel seçimlerinde de İYİ Parti’nin adayıydı.  Mart 2019 yerel seçimlerinde, AK Partili Mehmet Çakın 51 bin 40  oy ve İYİ Partili Muhammet Gür de 49 bin 229 oy almıştı.

Arada 1811 oy fark oluşmuş ve bu rakam itirazlar sonucunda ortaya çıkmıştı.  Muhammet Gür, 2019 yerel seçiminden beri, AK Parti’nin karşısında potansiyeli yüksek aday olarak görülüyor.  

Editör: Ali ARASLI