Uşak'ta omurga tartışması! CHP'li meclis üyesi istifa etmesin diye Uşak Belediyesi'nden 55 bin TL maaş verildi mi? Uşak'ta omurga tartışması! CHP'li meclis üyesi istifa etmesin diye Uşak Belediyesi'nden 55 bin TL maaş verildi mi?

CHP’den adı Uşak Belediye Başkan adaylığı için geçen Merkez Bankası eski Başkanlarından Durmuş Yılmaz, bu konuda sorularımıza yanıt verdi. Yılmaz, “Kasaptaki ete soğan doğranmaz” dedi.

Bir süre önce İYİ Parti’den istifa eden Merkez Bankası eski Başkanlarından Durmuş Yılmaz, CHP’den Uşak Belediye Başkan adayı olmasıyla ilgili iddialar hakkında konuştu. Ali Araslı’nın telefon üzerinden konuyla ilgili sorularına kısaca yanıt veren Durmuş Yılmaz, böyle bir düşüncesinin olmadığını kaydetti. Yılmaz, CHP Genel Merkezi’nin kendisine görev vermesi durumunda aday olup olmayacağına dair soruya da yanıt verdi. Merkez Bankası eski Başkanlarından Durmuş Yılmaz, “Kasaptaki ete soğan doğramaz” dedi.

CHP’den isminin Uşak Belediye Başkan adayı olarak geçtiğine yazılanları kendisinin de okuduğunu belirten Durmuş Yılmaz, emeklilik dönemini yaşadığını kaydetti.  Durmuş Yılmaz, şöyle konuştu: “Bu bir yakıştırma ve benim dışımda gelişen bir durum. Yazılan ve çizilenleri görüyorum. Şu anda emekliliğimi yaşıyorum”.
KASAPTAKİ ETE SOĞAN DOĞRANMAZ!
Durmuş Yılmaz, Ali Araslı’nın sorularını şöyle yanıt verdi:
A.A.: CHP Genel Merkezi sizi aday göstermek isterse ne yaparsınız?
D.Y.: O sorunun yanıtı şu anda verilecek bir yanıt değil. Bu kasaptaki ete soğan doğramak anlamına geliyor.
NET OLMASI İÇİN BAZI ŞEYLERİN OLMASI LAZIM
A.A.: Toplumsal anlamda ihtiyaç olması durumunda aday olur musunuz?
D.Y.: Cevabım yine aynı noktaya geliyor. Kasaptaki ete soğan doğranmaz.
A.A.: Sizin açışınızdan net bir durum yok mu?
D.Y.: Net değil, hiçbir durum yok. Net olması için bazı şeylerin olması lazım.
A.A.: Ne gibi şeylerin olması lazım?
D.Y.: İyi güzel gazetecisiniz, aynı sorunun farklı farklısını sorup cevap almaya çalışıyorsunuz, cevabım bu kadar.
Editör: Ali ARASLI