Bir itfaiye aracının Gediz’deki bir düğün konvoyuna katılması üzerine Gediz Belediyesi bir açıklama yaptı. Açıklamada söz konusu aracın Gediz Belediyesine ait olmadığı ve büyük harflerle Uşak Belediyesine ait olduğu bildirildi. Gediz Belediyesi’nin yaptığı paylaşım üzerine Uşak Belediyesi yetkilileriyle konuyu görüştük ve söz konusu aracın yangınla direk müdahale aracı olmadığını ve personellerin transferi için kullanılan hafif ticari araç olduğu bilgisi alındı.

370558480_675684171259587_2389961042862084803_n

Uşak Belediyesi’nin sık sık eleştiri konusu olan konserleri devam ediyor Uşak Belediyesi’nin sık sık eleştiri konusu olan konserleri devam ediyor

Gediz Belediyesi, sosyal medyada yapılan bir paylaşımda belediyenin aracının yangına müdahale etmediği yönünde sosyal medyada paylaşımlar yapıldığını bildirerek, “İlçemizde 17 ve 18 saatleri arasında, siren sesleri eşliğinde itfaiye aracıyla gelin alma merasimi yapılmıştır. Konunun belediyemiz ve itfaiye müdürlüğümüzle bir alakası bulunmamaktadır. Bahsi geçen itfaiye aracı Uşak Belediyesine aittir ve yapılan gelin alma merasimiyle ilgili yetkili mercilere her hangi bir bilgi verilmemiştir” ifadesi kullanıldı. Gediz Belediyesi itfaiye ekiplerinin o saatlerde, Gümele köyündeki yangına müdahale ettiğini de kamuoyuna duyurdu.

itfaiye

UŞAK BELEDİYE BAŞKANI MEHMET ÇAKIN: SORUŞTURMA AÇACAĞIZ

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, ilgililer hakkında 28 Ağustos 2023 Pazartesi günü bir soruşturma süreci başlayacağını ifade etti. Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, yapılan eylemin doğru olmadığını ve konuyla ilgili bir idari soruşturma sürecinin başlayacağını kaydetti.

Editör: Ali ARASLI