Uşak Karaağaç Mahallesi'nde park halindeki otomobil aniden yandı! Uşak Karaağaç Mahallesi'nde park halindeki otomobil aniden yandı!

Uşak Belediyesi'nin geçen yıl başlattığı ve bu yıl ikinci kez düzenlediği Modafest, Yeşilçam'ın ünlü aktristi Hülya Koçyiğit'in de katılımıyla başladı. 

festival5

Uşak Belediyesi'nin bu yıl bir dizi etkinliğe sahne olması beklenen Modafest'in ikincisi Sigorta pazarında açılan stantlar, kurulan podyum ve kırmızı halılar eşliğinde başladı.

festival4

Uşak Valisi Dr. Turan Ergün, AK Partili Uşak Milletvekili İsmail Güneş, Uşak Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Çakın, Uşak Belediye Başkan Yardımcıları Zeynep Ceylaner ve Hikmet Kahraman, Uşak Belediye Meclisi'nin üyeleri ve vatandaşların katılımıyla açıldı. 

festival3

Burada bir açılışık konuşması yapan Uşak Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Çakın, "Bizim için Uşaklı hemşehrilerimiz çok önemli. Uşak’ı daha güzel kılmak ve burada yaşamayı daha kıymetli kılacak aktivitelerle hemşehrilerimizi buluşturacağımızın sözü verdik. Kadınlarımıza yönelik çalışmalarımızı daha koordineli ve etkin bir şekilde hayata geçirmek için UKAMER’i (Kadın Koordinasyon Merkezi) kurmakla ne kadar doğru bir iş yaptığımızı görüyorum. İlknur Ertuğrul’a teşekkür ediyorum” dedi.

festival2

YAPTIĞIMIZ HİÇBİR AKTİVİTE VE FESTİVALDEN PİŞMAN DEĞİLİZ

Festivallere yönelik eleştirilere değinen Uşak Belediye Başkanı Çakın, "Biliyorsunuz zaman zaman bu tarz etkinliklerle ilgili eleştiriler de olabiliyor. Ancak biz Uşak’ta kadın olmanın değerli olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle yaptığımız hiçbir aktivite ve festivalden pişman değiliz.  Afyon’da, Denizli’de ve Eskişehir’de ne görüyorsanız sizler için bu etkinlikleri yapıyoruz.  Eğer siz Modafest devam etsin derseniz, bütün eleştirilere kulaklarımızı tıkarız”diye konuştu.

festival1

FESTİVALİN AÇILIŞINI HÜLYA KOÇYİĞİT YAPTI

Uşak Milletvekili AK Partili İsmail Güneş ve Uşak Valisi Dr. Turan Ergün de birer konuşma yaptılar ve daha sonra açılışı Yeşilçam'ın ünlü aktristi Hülya Koçyiğit yaptı. Hülya Koçyiğit'e kentle ilgili bazı hediyeler verildi ve protokol üyeleri stantları inceleyerek festival alanında faaliyet gösteren esnafla sohbet etti.  

festival

KONSERLER VE FESTİVALLERİN MALİYETİ TARTIŞMA KONUSU OLMUŞTU

Öte yandan Uşak Belediye Başkanı Çakın'ın yapmaktan pişmanlık duymadıkları festival ve konserler, geçtiğimiz günlered Uşak Belediye Meclisi'nde tartışma konusu oldu. İYİ Parti Grubu'ndan Necmi Dursun, geçen yıl yapılan konserlerde 14 milyon TL harcandığını ifade etmişti. Dursun'a yanıt veren Uşak Belediye Başkanı Çakın ise, kültüre yapılan harcamaların önemli olduğunu ve daha fazla harcanması gerektiğini dile getirmişti. festival7 

Editör: Ali ARASLI