Uşak'taki bir maganda, Buray'ın ve mankenlerin olduğu afişi söküp 'hadım ettim' mesajı gönderdi Uşak'taki bir maganda, Buray'ın ve mankenlerin olduğu afişi söküp 'hadım ettim' mesajı gönderdi
Uşaklı kadınlara değişik bilgiler veren UKAMER’de mum yapımı eğitimi verildi. Uşak Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Çakın da, kadınlarla beraber önlük giyerek mum yaptı. Uşak Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi (UKAMER) faaliyetlerini artırdı.
mum4
Son dönemlerde beslenme ve spor üzerine bir dizi program yapan UKAMER’de, bugün mum yapıldı. Uşaklı kadınlara çeşitli kalıplarla mum yapmayı öğreten UKAMER’e Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın da konuk oldu. Başkan Çakın, burada mastır şeflerin giydiğine benzer siyah önlük giydi.
mum3
UKAMER, söz konusu paylaşımı, sosyal ağ üzerinden duyurdu. UKAMER yetkilileri, keyifli bir gün geçirildiğini ve Başkan Çakın’ın kolaylıklar dilediğini iletti.
mum
MUM NASIL YAPILIR?
Mum yapımıyla ilgili bazı teknikleri internette bulmak mümkün. Kurumsal şirketlerden biri olan Koçtaş, evde mum yapmayı öğreten bir video içerik daha önce hazırladı. Bu içeriğe göre, mum yapmak için şu malzemeler gerekiyor;
-Soya Parafini
-Eritme Kabı
-Mum Esansı
-Fitil Sabitleyici
mum1
Bu malzemeler olduğu zaman evde mum yapmak mümkün. İlk olarak soya parafinini bıçak veya keskin bir malzemeyle küçük parçalara ayırmak lazım. Daha sonra fitilleri bant veya sabitleyici yardımıyla kavanozun ortasına sabitlemek gerekiyor. Bunun için evdeki çöp şişler kullanılabilir.
mum2
Soya Parafini, çikolata eritme tekniği olan benmari usulü eritiliyor. Tamamen eriyince içine mum esansı ilave ediliyor. Eriyen Soya Parafinli esans, kavanozlara dikkatlice boşaltılıyor. Donana kadar beklendikten sonra, mum kıvamına geliyor.
DİLEYENLER AŞAĞIDAKİ VİDEOYA BAKIP MUM YAPABİLİRLER
Editör: Ali ARASLI