31 Mart’ta göreve gelen CHP’li Özkan Yalım, önceki dönemde ve Uşak’ın Kurtuluşu’nun 100’üncü yılına özel olarak hazırlanan ‘100’üncü Yıl Madalyonu’nu ilk olarak yoğun bir şekilde eleştirmişti.

Yapılan masraflarla ilgili Sözcü ve Halk TV’ye demeçler veren Yalım, daha sonra eleştirdiği madalyonu İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na hediye etti. Yalım, aynı madalyonu, Almanya’daki yetkililere de hediye olarak sundu.

Konuyla ilgili bir paylaşım yapan Yalım, şu ifadeyi kullandı: “Kreis Offenbach Kaymakamı ve Bölge Belediye Başkanı Sayın Oliver Quilling'e Uşak'ımızın gelenekselleşmiş hediyelerini makamında takdim ettik.” Gönderinin altında yer alan videoda söz konusu hediye için “100. Yıl Parası” diyen Yalım, kolonya ve tarhana gibi ürünleri de hediye etti.

YALIM: 500 MADALYON 750 BİN TL’YE BASILMIŞ!

Uşak Belediye Başkanı Yalım, Almanya’ya hediye olarak götürdüğü ve daha önce İmamoğlu’na da hediye ettiği madalyon için şu ifadeleri kullanmıştı:

Eşme Belediye Başkanı'ndan Kaymakam'a sitem dolu sözler Eşme Belediye Başkanı'ndan Kaymakam'a sitem dolu sözler

“Beni şok eden ve basında da yer alan bir madalyon var. Koltuğa oturduktan sonra ilk verileri gördüğümde beni şok eden bir konuydu bu. 500 adet madalyon basılmış toplam 750 bin TL’ye. Uşak’a gelen bürokratlar ve milletvekillerine hediye etmek amacıyla basılmış. Hediye hediyelik. Bu kadar net söyleyelim.”

Editör: Ali ARASLI