Uşak Belediyesi’nin Kuyucak bölgesinde satışa çıkardığı 3 imarla arsa, biçilen bedellerin üzerinde satıldı ve belediyenin kasasına yaklaşık 21 milyon TL gelir kaydedildi. Uşak Belediyesi, kentte sitelerin yoğun olarak inşa edildiği ve konut alanlarının kaydığı Kuyucak’ta bulunan 3 adet imarlı arsayı satışa çıkardı. Buna göre Uşak Belediyesi, bin 379, bin 260 ve 956 metrekarelik 3 arsa için satış gününü 29 Ağustos 2023 Salı olarak belirledi. Arsaların satış ihalesi, dün gerçekleşti ve buna göre 3 arsa için yaklaşık olarak 21 milyon TL gibi bir fiyat biçildi.

FED faizi sabit tuttu, dolar ve altın nasıl etkilenir? FED faizi sabit tuttu, dolar ve altın nasıl etkilenir?

arsa satışı 2
BELEDİYE 5 MİLYON TL FAZLA GELİR ELDE ETTİ
Uşak Belediyesi normal şartlarda 16 milyon TL gelir beklenen arsalardan 21 milyon TL’lik gelir kaydetti. Belediyenin kasasına 5 milyon TL fazla para girerken, arsaların satıldığı bölgenin konut alanı olduğu ve inşaat şirketleri için cazip görüldüğü belirtildi. Konuyla ilgili bilgi veren Uşak Belediyesi Yöneticileri, “Belediyemizin elinde bulunan 3 imarlı arsayı, fiyatların düşük olmadığı bir dönemde ihaleyle sattık ve beklenenin de üzerinde bir gelir kaydettik. Açık artırmada 6, 7 ve 8 milyon TL’li rakamlar ortaya kondu.

arsa satışı3

En küçük arsamız için yaklaşık 3 buçuk milyonluk bedel biçmiştik ve 6’ya kadar gitti. Diğer 2 arsamız bir birine eşdeğer gibiydi ve arada çok fark yoktu. Birisi 7 milyona ve diğeri de yaklaşık  8 milyona satıldı. Bu arsaların gelirini belediyemiz vatandaşımızın ihtiyaçları noktasında kullanacaktır” dedi. Öte yandan Uşak Belediyesi, bir süre önce satış ihalesi ertelenen ve eski hizmet binasında bulunan 4 dükkan ve eski hayvan pazarı olarak bilinen ve benzinliğe çevrilen arsanın da satışı için tekrar ihale süreçlerini başlatacak. 

arsa