Uşak Belediyesi’nin Kuyucak bölgesinde satışa çıkardığı 3 imarla arsa, biçilen bedellerin üzerinde satıldı ve belediyenin kasasına yaklaşık 21 milyon TL gelir kaydedildi. Uşak Belediyesi, kentte sitelerin yoğun olarak inşa edildiği ve konut alanlarının kaydığı Kuyucak’ta bulunan 3 adet imarlı arsayı satışa çıkardı. Buna göre Uşak Belediyesi, bin 379, bin 260 ve 956 metrekarelik 3 arsa için satış gününü 29 Ağustos 2023 Salı olarak belirledi. Arsaların satış ihalesi, dün gerçekleşti ve buna göre 3 arsa için yaklaşık olarak 21 milyon TL gibi bir fiyat biçildi.

arsa satışı 2
BELEDİYE 5 MİLYON TL FAZLA GELİR ELDE ETTİ
Uşak Belediyesi normal şartlarda 16 milyon TL gelir beklenen arsalardan 21 milyon TL’lik gelir kaydetti. Belediyenin kasasına 5 milyon TL fazla para girerken, arsaların satıldığı bölgenin konut alanı olduğu ve inşaat şirketleri için cazip görüldüğü belirtildi. Konuyla ilgili bilgi veren Uşak Belediyesi Yöneticileri, “Belediyemizin elinde bulunan 3 imarlı arsayı, fiyatların düşük olmadığı bir dönemde ihaleyle sattık ve beklenenin de üzerinde bir gelir kaydettik. Açık artırmada 6, 7 ve 8 milyon TL’li rakamlar ortaya kondu.

Uşak Belediyesi’nin kadınlara yönelik faizsiz kredi uygulaması sona erdi Uşak Belediyesi’nin kadınlara yönelik faizsiz kredi uygulaması sona erdi

arsa satışı3

En küçük arsamız için yaklaşık 3 buçuk milyonluk bedel biçmiştik ve 6’ya kadar gitti. Diğer 2 arsamız bir birine eşdeğer gibiydi ve arada çok fark yoktu. Birisi 7 milyona ve diğeri de yaklaşık  8 milyona satıldı. Bu arsaların gelirini belediyemiz vatandaşımızın ihtiyaçları noktasında kullanacaktır” dedi. Öte yandan Uşak Belediyesi, bir süre önce satış ihalesi ertelenen ve eski hizmet binasında bulunan 4 dükkan ve eski hayvan pazarı olarak bilinen ve benzinliğe çevrilen arsanın da satışı için tekrar ihale süreçlerini başlatacak. 

arsa

Editör: Ali ARASLI