Uşak Belediyesi'nin İsmetpaşa Caddesi’nde bulunan ve daha önceki ihalede alıcı çıkmayan eski binasındaki 4 dükkan için tekrar ihaleye çıkıldı. 236 ve 192 metrekarelik 2’şerli 4 dükkan için toplam istenen muhammen bedelin 136 milyon TL olduğu görülüyor. Dükkanların bedellerinde her hangi bir değişiklik olmadı ve 2 adedi 32 milyon olan dükkanlardan kalan 2'sinin 1'i 35 ve bir diğeri de 37 milyon TL muhammen bedelle satışa tekrar çıktı. 

Kapalı zarf usulü yapılacak olan ve her bir dükkan için en fazla fiyat teklifini veren ilk 3 istekli arasında tekrar fiyat artırımıyla yapılması beklenen satış ihalesi için tarih 15 Ağustos 2023 Salı olarak belirlendi. 

İçten merdivenli ve 2'şer katlı 236 metrekarelik dükkanlardan her biri için 32’şer milyon TL muhammen bedel ve 960’şar bin TL geçici teminat talep edildi. 192 metrekarelik dükkanların bir tanesine 37 milyon TL muhammen bedel ve 1 milyon 110 bin TL geçici teminat ve bir diğerine de 35 milyon TL muhammen bedel ve 1 milyon 50 bin TL teminat bedeli uygun görüldü. 

Eşme'de halk otobüsü saatleri ve güzergahları güncellendi Eşme'de halk otobüsü saatleri ve güzergahları güncellendi

ÖNCEKİ İHALEYE KİMSE GİRMEDİ

Uşak Belediyesi'nin daha önce yaptığı ihale 4 Temmuz 2023 günü, kimse katılmadığı için iptal olmuştu. İptal nedeninin başında parası olan ve yatırım yapmak isteyenlerin şu dönemde döviz ve altın gibi yatırım unsurlarına yönelmesi gösterildi. Bunun yanı sıra kur korumalı mevduat hesapları da yatırımcı için daha cazip geliyor.

Editör: Ali ARASLI