Uşak Belediye Başkanı seçilen Özkan Yalım, Tiritoğlu Çayzade’de emekliye gel al götür şeklinde pet bardaktaki çayı 1 TL’den satmayı planlıyor. Konuyla ilgili Uşak Belediyesi kaynaklarından edindiğimiz bilgilere göre, seçim dönemi emeklilere verilen ucuz çay vaadini yerine getirmek için 8 Nisan 2024 Pazartesi günü Meclis’te görüşme yapılacak. Oluşacak yeni Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilmesi beklenen 1 TL’ye çay, 9 Nisan 2024 Salı günü yürürlüğe girebilir. Buna göre sistemin gel-al şeklinde olacağı öğrenildi. Tiritoğlu parkında oturan emekliler, Çayzade’den alacakları pet bardak çay için 1 TL ödeyecekler.

Bardakta servis edilen çayın fiyatı ise yine aynı olacak. Tiritoğlu Çayzade’de 6 TL, Atapark’ta 7 TL ve Dörtyol’da ise 9 TL’den çay satışının devam etmesi bekleniyor.

Uşak'ta ikinci el hafif ticaride en çok satan marka ve modeller ne? Uşak'ta ikinci el hafif ticaride en çok satan marka ve modeller ne?

İLGİLİ HABER:  Uşak’ta öğrenci ve emekliye çay 1 TL oldu! 2000 TL’ye düğün yapmak artık mümkün!

ÇAYZADELER ŞAHISLARA KİRALANACAK DEDİKODULARI ŞİMDİLİK GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Uşak Belediyesi’nin 2014-2019 döneminde kurduğu Çayzadeler, bu dönemde sayı olarak arttı. Sistem Uşak Belediyesi uhdesinde işlemeye devam etti. Kentteki tüm sosyal tesislerde ve ekmek fırınında toplamda 300 personel istihdam ediliyor. Personel başı ortalama 25 ila 27 bin TL maaş ödeniyor. Sistem şu anda kafa kafaya devam ederken, geçmiş dönemde her hangi bir zarar yazmadı. Uşaklı vatandaşlar, Çayzade sisteminden memnun olduğunu ve bunun asla özelleştirilmemesi gerektiğini sık sık dile getiriyor. Son dönemlerde piyasada, ‘Çayzadeler’in şahıslara kiralanacağına dair de bir iddia var. Fakat bu konuda henüz net bir durum söz konusu değil. Edindiğimiz bilgilere göre belediye yönetimi, bu dönemde de sistemi sürdürmekten yana. ALİ ARASLI

Editör: Ali ARASLI