İYİ Parti Uşak İl Başkanı Şener Toköz, 1999-2004 ve 2009-2014 dönemlerinde Uşak Belediye Başkanlığı yapan Ali Erdoğan’ın partisinden aday olup olmayacağı ile ilgili soruya yanıt verdi. İYİ Parti Uşak İl Başkanı Toköz, anketler, teşkilatın temayülü ve üyenin isteğine göre aday belirlediklerini belirterek, “Ali Erdoğan bu kente hizmet etmiş. Aday olması noktasında, şu veya bu diyemeyiz. Bizim bir partimiz var ve sistemimiz var. Biz aday adaylarını alıyoruz ve bir temayül yoklaması yapılıyor. Sonra üyeye gidiyoruz ve üye istiyorsa ve sonra çıkıyor. Şu olmaz, bu olur veya bu olmaz demiyoruz” dedi.

ŞU ANDA YÜZDE 35 BANDINDAYIZ
İYİ Parti Uşak İl Başkanı Toköz, İbrahim Ethem Karahan’ın ““Şehir Konuşmaları” isimli programında açıklamalar yaptı. Toköz, “Bizim 1 vekil çıkaracağımızla ilgili siz burada ne yapıyorsanız, önemli olan teşkilatın ne yaptığıdır. Biz Muhammet Gür’le yani adayımızla beraber iyi oy aldık. Belediye başkanlığı farklıdır. 2014’te MHP 37 bin oy aldı ve CHP 27 bin oy almıştı. Seçmen yerelde ve geneldeki kanaatini farklı kullanabiliyor. Milletvekilliğinde vatandaş dinamiklere bakıyor. Merkez siyasetin ne taahhüt ettiği de önem taşıyor. Bizde şöyle bir rehavet yok. Biz 4 anket yaptık ve yüzde 35 bandındayız” dedi.

SEÇİM CEPTE DERSENİZ KAYBEDERSİNİZ
“Siyaseten seçim cepte derseniz kaybedersiniz. Biz yerel seçimi de kaybetmiştik” diyen Toköz, bunun sebeplerini şöyle anlattı: “Sayın Cumhurbaşkanının 4 gün kala mı ne gelmesi de etkili oldu. Belediyenin borçları var ve İYİ Parti de bunun altından kalkamaz ve biz Mehmet Çakın’a destek olacağız demişler. Vatandaştan da böyle bir şey de geldi. Şöyle de bir durum var ve Ankara’dan gelen her hangi bir para yok. Satıyorlar ve bunu Muhammet Gür ve ekibi de yapardı. Aday çok önemli, hem teşkilatın hem de vatandaşın içine sinmesi lazım.”

“Uşak otogarı, ilimizi geri kalmış şehir gibi gösteriyor” “Uşak otogarı, ilimizi geri kalmış şehir gibi gösteriyor”

Editör: TE Bilişim