Uşak Belediyesi, geçtiğimiz günlerde trafik kazasında hayatını kaybeden amatör futbolcu Mirza Yardan ve Nevzat Demir anısına futbol turnuvası düzenliyor. 

Uşak Belediyesi Spor İşlerinden Sorumlu Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Kahrman, Uşak Belediyesi’nin Asırlık Cumhuriyet Masterler Futbol Turnuvası’nı gerçekleştirdiğini söyledi. Huzurkent altyapı tesislerinde yapılan Masterler Turnuvası’nın Uşak amatör futboluna emek veren Nevzat Demir ve Mirza Yardan anasına yapıldığını belirten Kahraman, turnuvada 8 takımın yarıştığını belirtti. Turnuvada ilk maçların tamamlandığını belirten Kahraman, “2’şer maç yapıldı ve turnuvamızda, Uşak Akademi Master, Göğüm Köyü Masterler, Eşme Masterler, Banaz Spor Masterler ile Uşak Aşigolar Master, Uşak Master F.K. Asil Master F.K ve Uşak Elit Masterler yarışıyor” dedi.

Uşakspor, Isparta'dan 1 gol yiyerek mağlup döndü Uşakspor, Isparta'dan 1 gol yiyerek mağlup döndü

PUAN DURUMU ŞÖYLE
puan2puan1

Uşak Belediyesi’nin kamp merkezi inşaatı devam ediyor

Öte yandan Uşak Belediyesi’nin Fatih Mahallesi’ndeki altyapı tesisi ve kamp merkezi inşaatı devam ediyor. Hafta sonu kentteki belediye yatırımlarını inceleyen Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın ve beraberindekiler, Fatih Mahallesi’ndeki kamp merkezinde de incelemelerde bulundu. Buradaki inşaat faaliyetlerinin ne durumda olduğu incelendi. Mayıs ayında temeli atılan kamp ve altyapı tesisi inşaatı büyük oranda ilerlemiş görünüyor. Projenin kentteki futbolun gelişimi açısından yararlı olacağı ve gençlerin burada eğitim alacağı ifade ediliyor.

kamp2

Konuyla ilgili bilgi veren Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Kahraman, altyapıya önem verdiklerini ve sadece futbol değil diğer branşlarda da desteklediklerini kaydetti.

Kahraman, “Fatih Mahallemize de bir spor kamp ve altyapı tesisi kazandırıyoruz. Amacımız ilimizde sporun daha üst seviyelere çıkması. Mayıs ayında temeli atılan tesisimiz büyük oranda ilerdi. Yakın bir dönemde bitecek ve ilimizdeki gençlerimize hizmet verecek” dedi.

kamp1

Kahraman, “Belediyemiz daha önce de Şehit Mehmet Kara’nın ismini verdiğimiz bir spor kompleksinin temelini attı ve tesisimiz tamamlandı. Toplam 5 bin 146 metrekare alanı kurulan bu kompleks de 260 metrelik bir koşu parkurunun yanı sıra, kapalı halı saha, basketbol sahası, voleybol sahası, tenis sahası, kafeterya, soyunma ve duş odaları gibi donatıları barındırıyor. Belediyemiz, gençlerimiz için yatırımlara devam edecektir” ifadesini kullandı.

Editör: Ali ARASLI