Uşak Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi (UKAMER) bu yıl ikinci kez düzenlediği 10-13 Haziran Modafest kapsamında, festival alanına ücretsiz servis kaldırılacak.

Uşak’ta bu yıl ikinci kez, Sigorta Kapalı Pazaryerinde yapılacak olan Modafest kapsamında, festival boyunca ücretsiz araç kaldırılacak. Modafest etkinliklerine katılmak isteyenlerin ücretsiz olarak ulaşımını sağlamak için Uşak Belediyesi ücretsiz servis uygulaması başlattı.

modafest3

Buna göre Uşak Üniversitesi ve içindeki duraklar, Dikilitaş Ali Biber Kahvesi, Dikilitaş ışıklar, Karaağaç Leyle-i Kadir Camii ve Zümrüt Camii, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi karakolu, Sarayaltı üçgen park, çay kenarı, Bölme meydan ve Huzurkent ışıkların bulunduğu bölgeye ücretsiz servisler sevk edilecek.

modafest1

Geliş ve gidiş olarak hizmet verecek olan servislerin saat başı hareket edeceği bildirildi. Ücretsiz servislerin saat 10 Haziran 2023 (bugün) saat 10:00 itibariyle kalkacağını belirten Uşak Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi (UKAMER)  Koordinatörü İlknur Ertuğrul, festivalin dolu dolu geçeceğini ve tüm vatandaşları beklediklerini ifade etti.

Uşak'ta bayram dönüşü kaza olmaması trafikte bu araçlara yasak getirildi! Uşak'ta bayram dönüşü kaza olmaması trafikte bu araçlara yasak getirildi!

modafest2

SİGORTA PAZARI’NDA KADINLARLA İLGİLİ HER ŞEY VAR

Sigorta pazarına kurulan festivalde kadınlarla ilgili her şeyin yer aldığını dile getiren Ertuğrul, “Festivalimiz hemen her gün saat 10’dan itibaren başlayıp gece saatlerine kadar sürecek. Bu süreçte vatandaşımızı ücretsiz olarak taşıyacağız. Festivalimizin yapıldığı bölgede nüfus yoğunluğu çok fazla, fakat diğer mahallelerimizden de gidiş ve gelişlerin olması açısından bu anlamlı ve önemli bir hizmet olacak. Amacımız halkımızın buradaki etkinliklere daha yoğun katılımını sağlamaktır. Festivalimiz kapsamında 70’e yakın stant açılacak ve burada esnafımız ve beraberinde çalışanlar gelir elde edecekler” dedi.  

Editör: Ali ARASLI