Uşak Mahmut Özgöbek İlkokulu öğrencileri, 50 farklı ilin katıldığı yarışta en iyi işi çıkardılar! Uşak Mahmut Özgöbek İlkokulu öğrencileri, 50 farklı ilin katıldığı yarışta en iyi işi çıkardılar!

Uşak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, üniversite öğrencilerine yıllık 2 sefere mahsus para veriyor. Uşak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine maddi destek sağlayacak. Verilecek olan destek yıllık 2 sefere mahsus olacak. Yaklaşık olarak 1500'er TL'den toplam 3000 TL gibi bir eğitim desteği öngörülüyor. 

İKAMETİ UŞAK'TA OLANLAR BAŞVURACAK

Söz konusu destekten geçen yıl yaklaşık 900 öğrencinin yararlandığı belirtildi. Önceki yıl verilen 2 sefere mahsusluk eğitim desteği 500 TL'ydi. Bu yıl yaklaşık 1500 öğrenciye iki eğitim döneminin başında 1500'er TL verilmesi öngörülüyor.  Destekten yararlanmanın şartı ikametgahın Uşak'ta olması. İkametgahını Uşak'a alan Uşak Üniversitesi öğrencileri de başvuru yapabilecekler. 

23 EKİM VE 3 KASIM ARASI BAŞVURULAR KABUL EDİLİYOR

Uşak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, başvuruları 23 Ekim 2023 Pazartesi günü kabul etmeye başlayacak. Başvurular 3 Kasım 2023 günü son bulacak. Başvuru için Uşak Belediyesi binasında bulunan ilgili müdürlüğe gidilebilir.

Bunun dışında ALO 153 hattı da aranarak destek alınacak.

Başvuracak olan öğrencilerin durumu incelenecek. Destek almaya hak kazanan öğrencilere gerekli maddi destek sağlanacak ve para hesaba yatacak.

Başvuru için gerekli evraklar şöyle:

  1. Aile Nüfus Kayıt Örneği
  2.  İkametgah Belgesi (Uşak/Merkez)
  3. Transkript / Öğrenci Belgesi
  4.  IBAN Numarası

Öte yandan Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü daha önce kırtasiye yardımı yapmış ve bazı öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamıştı. Kırtasiye yardımları hesaplara yatmış ve aileler çocukları için harcamıştı. Aynı müdürlükte öğrenciler için ikinci el ve sıfır eşya kampanyaları da düzenlenmişti. 

ALİ ARASLI//

Haberin izinsiz kullanımı durumunda yasal işlem yapılacaktır.

Editör: Ali ARASLI