Uşak Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü’nün organize ettiği 9’uncu Geleneksel Atlı Cirit Turnuvası’nın dünkü maçları tamamlandı. Buna göre turnuvada Akse Atlı Cirit Takımı, Uşak Aktaş’a karşı önde oldu. Diğer 2 takım arasında da Binicilik Atlı Cirit Takımı, Genç Mende’ye göre daha fazla puan toplayan ekip oldu.

Uşak Belediyesi Spor İşler Müdürlüğü, kentte cirit takımlarının yaptığı turnuvaların devam edeceğini belirtti. Daha önce federasyon nezdinde yaşanan sorunda da Uşak Belediyesi yerel lig oluşturup maçların oynanmasını sağlamıştı. Uşak Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Kahraman, kentte cirit sporunun yaygın bir şekilde icra edildiğini belirtti.

Kahraman, “Uşak Belediyesi olarak sporun her branşına destek veriyoruz. Bu noktada cirit bizim için ayrı bir yer tutuyor. İlimizde 9. Geleneksel Atlı Cirit Turnuvası devam ediyor. Turnuvalarımızın ardından, yeni organizasyonlar da yapacağız” dedi.

Uşaklı sporcular 1 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı Uşaklı sporcular 1 altın, 2 gümüş ve 2 bronz madalya kazandı

Kentteki altyapı faaliyetlerini desteklediklerini ifade eden Kahraman, şöyle söyledi: “Belediyemiz ilimizde sporun her alanda gelişmesi için destek veriyor. Yüzme, futbol, basketbol ve tüm branşlarda gençlerimizin yanındayız. Geçtiğimiz günlerde açılan Şehit Mehmet Kara Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuzda da kurslarımız başladı. Spora ve sporcuya destek vermeye devam edeceğiz”.

Editör: Ali ARASLI