UŞAK'TAKİ CENAZE İLANLARI İÇİN TIKLAYIN

İLGİLİ HABER: UŞAK BELEDİYESİ BENZİNLİK ALANINI SATIŞA ÇIKARDI!

Uşak Belediyesi’nin İsmetpaşa Caddesi’nde bulunan eski binasındaki 4 dükkan satışa çıkarıldı. 236 ve 192 metrekarelik 2’şerli 4 dükkan için toplam istenen muhammen bedelin 136 milyon TL olduğu görülüyor.

belediye ina1

Uşak Belediyesi’nin daha önce kullandığı ve ticari alana (arasta) çevrilen binasındaki 4 dükkanın satılmasına karar verildi. Uşak Belediyesi’nin İsmetpaşa Caddesi’ndeki ve bir süre önce boşaltıp tadilata soktuğu binada bir dizi revizyon yapıldı.

belediye bina4

Daha önce 3 katlı olan ön kısımdaki binanın bir kısmı yıkıldı ve 2 katlı bir hale dönüştürüldü. Daha önce su veznelerinin bulunduğu bölümde de tadilat yapıldı ve binanın ön kısmında 4 adet bodrumlu dubleks bitişik nizam dükkan oluşturuldu. Oluşturulan 4 dükkanın ihale usulüyle satılacağı bildirildi ve ilgili ilan Uşak Belediyesi’nin resmi internet sitesi üzerinden kamuoyuna duyuruldu. İlana göre burada bulunan adet 236 ve 196 metrekarelik 2’şer adet dükkanın satışa çıkarıldığı bildirildi.

Elmalıdere Muhtar adayı Şenol Yeşilova: İhtiyaç sahiplerine daha fazla sosyal yardımın önünü açacağız Elmalıdere Muhtar adayı Şenol Yeşilova: İhtiyaç sahiplerine daha fazla sosyal yardımın önünü açacağız

belediye bina 4

Dubleks olarak geçen dükkanlardan 236 metrekarelik dükkanlardan her biri için 32’şer milyon TL muhammen bedel ve 960’şar bin TL geçici teminat istendi. 192 metrekarelik dükkanların bir tanesine 37 milyon TL muhammen bedel ve 1 milyon 110 bin TL geçici teminat edeli ve bir diğerine de 35 milyon TL muhammen bedel ve 1 milyon 50 bin TL geçici teminat bedelinde değer biçildi. Söz konusu dükkanların satışı için ihale tarihi 4 Temmuz 2023 Salı günü ve saat 14’ten sonrası şeklinde planlandı.

belediye bina 3

KAPALI ZARF USULÜYLE İHALE YAPILACAK

İhalelerin her 1 dükkan için farklı zaman dilimlerinde yapılacağı ve tekliflerin kapalı olarak zarfta sunulmasına dair bir metot izleneceği ihale şartlarına eklendi. İhaleye katılmak isteyenlerin Uşak Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nden 300 TL bedelle ilgili şartnameyi alabilecekleri ve söz konusu ihalede Uşak Belediye Encümeni’nin her türlü serbestlik hakkına sahip olduğu da şartlarda yer aldı.

belediye bina 2

Öte yandan Uşak Belediyesi’nin söz konusu binanın içinde kalan vezneler bölümünü satmayacağı ve buraya geleneksel bir çarşı kuracağı, belediye yetkililerince ifade edildi.   Uşak Belediyesi, Nisan 2021 itibariyle Kentsel Dönüşüm bölgesi olarak bilinen bölgeye taşındı ve halen bu binayı kullanıyor. 

Editör: Ali ARASLI