Uşak'ta ikinci el hafif ticaride en çok satan marka ve modeller ne? Uşak'ta ikinci el hafif ticaride en çok satan marka ve modeller ne?
31 Mart’ta göreve gelen CHP’li Özkan Yalım’ın ilk icraatlarından biri sosyal tesisler, otopark ve Kayaağıl Termal’e zam yapmak oldu. Halkçı sloganlarla göreve gelen Uşak Belediye Başkanı CHP’li Özkan Yalım, çay fiyatlarından otopark ve termale girişi kadar iğneden ipliğe her şeye yüzde 60 ila yüzde 300 arasında zam yaptı. Sahada yaptığımız incelemelere göre bugün Kayaağıl Termal tesislerine giden vatandaşlar, 100 lira olan giriş ücretinin 250 TL olduğunu öğrendiler. Termal tesislere girerken büyük şok yaşayan vatandaşlar, zamma tepkilerini  gösterdi. Kayaağıl’daki 600 lira olan apartlar da 1200 lira olarak zamlandı.
Çayzade 100Yıl2
ÇAY VE YEMEK FİYATLARI YÜZDE 60 İLA 70 ARASINDA ZAM GÖRDÜ
Çay yemek fiyatlarına da yüzde 60 ila 70 arasında zam yapıldı. Buna göre bugün yaptığımız saha incelemesinde, zamlı fiyatları gördük. Tiritoğlu’nda 6 TL olan çay 10 liraya, Atapark’ta 7,5 TL olan çay 12 liraya ve Dörtyol’da 9 TL olan çay da 15 liraya yükseldi. Aynı şekilde 80 lira olan tavuklu yemeklerin fiyatı da 140 TL bandına çekildi. Vatandaş ucuza yemek ve çay imkanından bu sayede mahrum kalmaya başladı. Kentteki kafeteryalarda hangi fiyat uygulanıyorsa, o seviyeye gelen rakamlar dikkat çekti.
çayzade5
OTOPARK FİYATLARINA DA ZAM YAPILDI
Uşak Belediyesi’ne bağlı otopark fiyatlarına da yüzde 100 ila 300 arasında zam geldi. Buna göre girdi çıktı fiyatı 15 liradan yüzde 100 zamla 30 liraya çıktı. Aynı şekilde 300 lira olan aylık abonelik ücreti de 900 lira yapılırken, vatandaş gelen zamlar karşısında şok oldu.
çayzade-1
ÇAYZADELER BUGÜNE KADAR HİÇ ZARAR ETMEDİ
Önceki dönem Uşak Belediye Başkanı AK Partili Mehmet Çakın, Ege’de Yenigün Gazetesi’ni ziyaretinde bu konuda bilgi vermişti. Seçimden 1 hafta önce gazetemizi ziyaret eden eski Başkan Mehmet Çakın, tesislerin zarar etmediğini ifade etmişti. Çakın, burada halka hizmeti öncelikli tuttuklarını ve tüm vatandaşların bu imkanlardan yararlanması için kar marjı gözetmediklerini dile getirmişti. Belediyenin piyasada denge unsuru oluşturma özelliği gelen bu son zamlardan sonra ortadan kalktı. ALİ ARASLI
Editör: Ali ARASLI