Uşak’ta uzunca bir süreden beri kapalı olan Kayaağıl Termal hizmete açılıyor. Bir süredir devam eden revizyon çalışması, beklenenden uzun sürdü ve tesisteki çalışma bitti.

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, 16 Ekim 2023 günü bir basın toplantısıyla tesisin yeni çalışma dönemini duyuracak. Tesisin açılışı ise 17 Ekim 2023 Salı günü olacak.

Tesiste havuz, termal havuz, buhar odası, sauna ve Türk hamamı bulunuyor. Tesiste aynı zamanda 42 apart yer alırken, buradaki konaklama da devam ediyor.

YENİ DÖNEMDE TERMALE GİRİŞ FİYATI NE?

Uşak'ta işini doğru yapan masaj salonları da var! Uşak'ta işini doğru yapan masaj salonları da var!

Kayaağıl Termal Tesisleri’nde yeni dönem için standart fiyat belirlendi ve kişi başı 100 TL ücret alınacağı öğrenildi. Kayaağıl termalde apartlar da yer alıyor ve buradaki konaklama bedeli de değişken. Apartın durumu ve büyüklüğüne göre bir fiyatlama yapılıyor.

Yılın 12 ayı ful çeken apartların şu dönemdeki fiyatları; 550 TL ile 950 TL aralığında değişiyor.

Kayaağıl termal tesisleri, 2009-2014 döneminde görev yapan Belediye Başkanı Ali Erdoğan’ın projesiydi. Daha sonra gelen belediye yönetimi de tesisi çalıştırdı. Bu dönemde araya giren pandemi nedeniyle tesiste istenmeyen durumlar ortaya çıktı. Tesis pandemi döneminden itibaren tadilata alındı ve inşaattaki sorunlar nedeniyle iş uzadı.