AFAD, Uşak'ın da aralarında olduğu illere toplam 215 personel alıyor AFAD, Uşak'ın da aralarında olduğu illere toplam 215 personel alıyor

Uşak Berberler ve Kuaförler Odası’nda yeni dönemde görev alacak yönetim kurulu ve başkanlığı için kentte uzun yıllardır kuaförlük yapan Serkan Ürkmez, başkanlık görevine talip olduğunu ifade etti. Covid-19 pandemi döneminde meslektaşlarının faaliyetlerini devam ettirmesi için Uşak Berberler ve Kuaförler Odası bünyesinde ve bireysel bazda bir dizi çalışma yapan ve faaliyette bulunduğu işyeri oda binasının altında olan Serkan Ürkmez, meslektaşlarının haklarını korumak için göreve talip olduğunu kaydetti.

Covid-19 salgınının olumsuz etkilediği esnaf kesiminin başında berber ve kuaförlerin olduğunu dile getiren Ürkmez, “Zorlu bir dönemi geride bıraktık ve hala yoğun tedbirler alarak faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Meslektaşlarımız bireylerin bakımı ve toplumun sağlığı için hassasiyet göstererek çalışıyorlar. Bu zor günlerin de atlatılacağını düşünüyorum. Ben de uzun yıllardır ilimizde berberlik yapıyorum ve bu mesleği babamdan öğrendim. Küçük yaşta öğrenmeye başladığım mesleğim sayesinde yıllarca hayatımı idame ettirdim ve berberlik mesleğine yeni çırak ve kalfaların yetişmesinde üzerime düşen sorumluluğu yerine getirmeye çalıştım. Bugüne kadar gururla icra ettiğim mesleğim berberliği, oda başkanlığı bazında temsil ederek, sorunlarımıza çözüm üretmek istiyorum” dedi.

ÖNCELİĞİMİZ MESLEĞİMİZ VE MESLEKTAŞLARIMIZ

Başkanlık görevine seçildiği takdirde, önceliğinin mesleği ve meslektaşları olacağını anlatan Ürkmez, “Her mesleğin kendine özgü sorunları var. Elbette berber ve kuaförlerin de sıkıntıları var ve bunların bir çözüme kavuşması gerekiyor. Göreve gelmemiz durumunda, berberliğin temel sorunlarına çözümler üreteceğiz. Her şeyden önce mesleği icra eden arkadaşlarımızla aramızda daha sıkı köprüler kuracağız. Meslektaşlarımız bir telefonla bana ve yönetici arkadaşlarımıza ulaşabilecekler. Bizler de sık sık meslektaş ziyaretleri gerçekleştireceğiz. Önceliğimiz sıkı iletişim olacak ve dertleri sadece dinlemekle kalmayacağız ve çözüm yolunda elimiz hep taşın altında olacak. Ayrıca sektörün ve ilimizin tanıtımı için de organizasyonlarımız olacak. Bu göreve talip olma sürecinde bana destek olan tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum” diye konuştu.