Uşak’ta çay kenarında ikinci el eşya satışı yapan işletmelerin kaldırım ve yol üzerine bıraktıkları kullanılmış beyaz eşya ve mobilyalar zaman zaman vatandaş tarafından belediyeye şikayet konusu olarak taşınıyor.

Eşme Belediye Başkanı : Altın madenine hayır deyince yok benim çocuk yok benim kız çalışıyor diyenler oluyor Eşme Belediye Başkanı : Altın madenine hayır deyince yok benim çocuk yok benim kız çalışıyor diyenler oluyor

ikinciel4

Uşak Belediyesi ekipleri, gelen şikayetler üzerine buradaki esnafa cezai işlem uyguluyor, fakat sorun ceza yazmakla da çözülmüyor. Konuyla ilgili görüştüğümüz Uşak Belediyesi yetkilileri, burada hem esnaf hem de vatandaş açısından bir çözümden yana olduklarını belirtti.

ikinciel3

Esnafın ikinci el eşya satışı yaptığını ve bu nedenle büyük mağazalar tutacak güçte olmadığını belirten Uşak Belediyesi yetkilileri, “Buradaki esnafımızın ve vatandaşımızın da mağdur olmaması taraftarıyız. İkinci el eşya işi yapanlar, uygun ürün denk geldiği zaman alıyorlar ve ellerindeki malı teşhir etmek ve işyerine sağdırmak için kaldırıma taşıyorlar. Tabii bu bir bahane değil ve biz bu tip durumlara karşı sık sık cezai işlem uyguluyoruz. Fakat ceza yazmaktan ziyade amacımız burada soruna kalıcı bir çözüm bulmak” dedi.

ikinciel2

İkinci el eşya satışı yapanlara yönelik bir alan belirleme gibi bir düşüncelerinin bulunduğunu belirten Uşak Belediyesi yetkilileri, “Bu işin yapıldığı bölgeye yakın bir noktada bir alan belirleyip ikinci el eşya satışı yapanları taşımak da gündemimizde yer alıyor. Tabii bunun için hazine arazisi gerekli ve vatandaşın da bu ürünlere kolay ulaşacağı bir nokta seçmek gerekiyor. Uygun bir yer bulup hem vatandaşın hem de esnafın sorununu çözme niyetimiz var. Fakat bu iş için öncelikle uygun bir yer gerekiyor” diye konuştu.  

ikinciel1

Editör: Ali ARASLI