İLGİLİ HABER İÇİN TIKLAYINIZ...

Adil Özdemir’den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı Adil Özdemir’den 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü mesajı

Uşak çevre yolunun Kayaağıl Termal’in bulunduğu bölgedeki çökmeler nedeniyle, Karayolları Bölge Müdürlüğü yetkilileri, buradaki aksaklığı gidermek için gerekli çalışmaları başlattı.

Önceki gün Kayaağıl Termal tesislerinin bulunduğu bölgedeki taşlarla örülü geçitin bulunduğu kısımda çökmeler meydana geldi. Bölgedeki vatandaşların konuyla ilgili verdiği bilgiler üzerine durumu haberleştirdik ve yetkililere de konuyu aktardı. Söz konusu yolun bulunduğu bölgede gerekli çalışmaları başlatan Karayolları Genel Müdürlüğü’ne bağlı 25. Şube Şefliği ekipleri, yolun bulunduğu bölgede 100 metrelik bir alanın hasar gördüğünü ve mutlaka sorunun çözüleceğini belirtti.

ÇEVREYOLU (6)

Konuyla ilgili kısa bir bilgi veren yetkililer, “Kayaağılın bulunduğu bölgede yolu taşıyan taşlı yapılarda hasarlar oluştu ve yaklaşık 10 metrelik bir çökme meydana geldi. Bunun sonucunda da yolun yüzeyinde de 100 metre gibi bir mesafede çatlaklar oluştu. Buradaki su seviyesinin artması da bu duruma sebep olmuştur diye düşünüyoruz. Bu konuda gerekli çalışmaları başlattık ve yakın bir zamanda yolu tekrar kullanılır hale getireceğiz. Şu anda çevre yolumuzun sadece bir bölümünde çalışma olduğu için ulaşım karşı yönden kontrollü bir şekilde devam ediyor. Ekiplerimiz, vatandaşımızın can ve mal güvenliği için ne gerekiyorsa yapıyorlar ve bu anlayışla çalışmalar en kısa sürede tamamlanacak ve yolumuzu eski haline getireceğiz” dedi.

ÇEVREYOLU (4)

KAYAAĞIL’IN BULUNDUĞU BÖLGEDE ÇÖKME OLMUŞTU

Öte yandan önceki gün, Kayaağılın bulunduğu bölgedeki yolda göçmeler meydana gelmiş ve bu nedenle daha önce kullanılan köy yolunda da kayma olmuştu. Bölgedeki su oranının yükselmesinin bu duruma neden olabileceği tahmin edilmiş ve vatandaş yetkililerden burada acil önlem almasını istemişti. Uşak Çevre yolunun yüzde 65’lik kısmı şu anda trafiğe açıkken, Çanlı kavşaktan sonrasındaki kısımda ise çalışmaların sürdüğü ve buradaki işlemlerin ardından yolun tamamının da kullanıma açılacağı bilgisi verildi. 

ÇEVREYOLU (3)

Editör: Ali ARASLI