CHP Uşak İl ve Merkez İlçe Örgütleri, Samsun’da Atatürk anıtına yapılan saldırıyı, Uşak’ta bulunan Atatürk Anıtı’nın önünde, basın açıklaması yaparak kınadı. CHP Uşak İl Sekreteri Sevinç Soyer Yazgan, grup adına basın açıklamasını okudu. 15 Temmuz Şehitleri Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı önünde açıklamayı okuyan CHP Uşak İl Sekreteri Sevinç Soyer Yazgan,  Samsun’daki saygısızlığı kabul etmediklerini ifade etti.     
“Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele yolunda ilk adımını attığı Samsun’da simge haline gelen Atatürk anıtına yapılan bu saygısızlığı asla kabul etmiyoruz” diyen Yazgan, şöyle devam etti: “Bu saldırılar beyinleri yıkanmış kiralık katillerin, keşke Yunan kazansaydı diyecek kadar vatan ve millet bilincinden yoksun meczupların, 21.yy da saltanat ve hilafet özlemiyle üniter ulus devlet karşıtı tarih cahillerinin, kimi bildik çevrelerden aldıkları cesaretin sonucudur. Bunlar gündemi değiştirme çabasından başka bir şey değil. Bu ülke işgal altındayken işgale direnen, sayesinde ezanlar okunan bir insana nasıl olur da bunları yaparlar? Ancak bunların hiçbir önemi yok. Halkın gündemi perişan”.
    SÜRECİN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
Yazgan, “Cumhuriyet değerlerine sıkı sıkıya bağlı, aydınlık ve modern Türkiye özlemiyle mücadele eden herkes bu süreci üzüntü ve kaygıyla takip etmektedir.   Sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız. Beyinleri yıkanmış faillerin hak ettikleri cezayı almalarını bekliyoruz. Ayrıca mobese kameraları ile tüm Türkiye dakika dakika izlenirken, heykele halat bağlamak ve araçla çekilmek suretiyle yapılan saldırının önlenememesi de bir açıklamaya muhtaçtır. Bizler Türkiye Cumhuriyeti’nin ve Atatürk ilkelerinin yılmaz bekçileriyiz. Yıkamayacaksınız, O’na uzattığınız her el bizi daha çok birbirimize kenetler. Bizler yapılan bu provokasyona gelmeyeceğiz. Atatürkçü yurt severler olarak Atatürk yolunda yürümeye devam edeceğiz” dedi. Öte yandan ADD Uşak Şubesi üyeleri de açıklamaya katılarak, Atatürk anıtına yapılan saldırıyı kınadıklarını ifade ettiler.

AK Parti, Uşak'ta seçimi kesin kazanır mı? AK Parti, Uşak'ta seçimi kesin kazanır mı?