Uşak’taki afaki zamların düşürülmesi için teklif sunacaklar! Uşak’taki afaki zamların düşürülmesi için teklif sunacaklar!

Uşak CHP’de önümüzdeki günlerde kongre süreci başlıyor. İl Başkanı Koray Akgün, “Benim hedefim hiçbir yanlış yapmadan süreci tamamlamak. Tekrar aday olup olmayacağıma dair şu anda her hangi alınmış bir kararım yok” dedi.

14 ve 28 Mayıs seçimlerinin ardından Uşak CHP’de kongre süreci başlıyor. Buna göre CHP Genel Merkezi’nden önümüzdeki günlerde askı listesinin gelecek ve akabinde delege seçimlerinin başlayacak. CHP’de süreç listelerin askıya çıkmasıyla başlayacak ve daha sonra delege seçimlerine geçilecek. Delege seçimleri mahalle mahalle olacak ve burada liste çıkaran ilçe başkan adayları delege seçtirmek için mücadele edecek. Ağustos aylarına kadar mahallelerdeki delegelerin belirlenmesiyle Uşak Merkez, Eşme, Ulubey, Banaz, Karahallı ve Sivaslı’da ilçe başkanları seçimi yapılacak. Seçimlerin ardından oluşacak olan yönetimler tarafından belirlenecek olan il delegeleri de Eylül ve Ekim dönemindeki il başkanlığı seçimi için sandık başına gidip yeni dönemin il başkanını ve yönetimini seçecekler. CHP’de kısa bir süre önce göreve gelen İl Başkanı Koray Akgün, görev süresini en iyi şekilde tamamlamak istediğini belirtti. Akgün, “Benim hedefim hiçbir yanlış yapmadan süreci tamamlamak. Tekrar aday olup olmayacağıma dair şu anda her hangi alınmış bir kararım yok” dedi.

AKGÜN: CHP’NİN UŞAK’TAKİ OYUNU ARTIRDIK

14 Mayıs seçimlerinde CHP’nin Uşak’taki oyunu artırdıklarını belirten Koray Akgün, partinin tüm teşkilatlarıyla uyumlu ve yerinde çalışmalar yaptıklarını söyledi. Partisinin Uşak’ta güçlendiğini belirten Akgün, “Bizde de kongre süreci başladı. Tabii parti olarak kısa bir süre önce 2 önemli seçim geçirdik ve partimizin oyunun Uşak özelinde arttığını görmekteyiz. Önümüzdeki günlerde, kongre süreci için genel merkezden askı listesi gelecek. Daha sonra mahallelerden belirlenecek delegeler seçilecek. 1 ay içinde mahalleler bitecek ve akabinde de Ağustos gibi ilçe seçimleri ve Eylül-Ekim gibi il başkanlığı seçimi yapılır diye düşünüyorum” dedi.

Tekrar aday olacağına dair soruya yanıt veren Akgün, “Süreci en onurlu şekilde, bir yanlış yapmadan tamamlamak istiyorum. Benim burada 4 aylık bir başkanlık sürecim var ve bu süreci en iyi şekilde tamamlamak benim şu an için kısa vadedeki düşüncem. Partimiz oyu da belli bir yerde arttı ve sandıklara sahip çıktık. Tabii bunlar başlı başına bir parametre mi değil? Ama Uşak yerelinde düşündüğümüzde kötü olmayan ve geleceğe dair de umutlarımızı artıran sonuçlar” diye konuştu.

Editör: Ali ARASLI