Uşak’ta 2019 yerel seçimlerinde CHP ve İYİ Parti’nin ittifak yapmasını engellediği için eleştirilen ve dönemin CHP İl Başkanı olan Nadi Sancar, Meral Akşener’in son çıkışının ardından, kendi partililerine tepki gösterdi. Sancar, “CHP içindeki iyi seviciler nasılsınız umarım mutlusunuzdur” dedi.

NADİİ copy

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 2018’de, CHP’den transfer edilen 15 vekili en büyük pişmanlığı olarak açıklamasının ardından, Uşak CHP’de yeni bir tartışmanın fitili ateşlendi.
2019 yerel seçimlerinin kaybedilmesiyle ilgili bazı eleştirilere maruz kalan ve o dönemde CHP Uşak İl Başkanı olan Nadi Sancar, dün sosyal iletişim ağı facebook üzerinden kısa bir mesaj verdi.

Uşak'ta Atapark, Dörtyol, Tiritoğlu ve diğer Sosyal Tesisler bugün açık mı? Uşak'ta Atapark, Dörtyol, Tiritoğlu ve diğer Sosyal Tesisler bugün açık mı?

nadisancar copy
2019 seçimlerinde Asım Kalelioğlu’nun CHP adayı olarak gösterdiği ve İYİ Parti’yle ittifak yapmadığı için tepki toplayan Nadi Sancar, Meral Akşener’in açıklamalarının ardından, “Yerel seçimlerde İYİP’e (İYİ Parti’ye) oy veren CHP içindeki iyi seviciler nasılsınız umarım mutlusunuzdur” dedi.

NADİ SANCAR, 2019’DA ASIM KALELİOĞLU’NUN ADAY YAPILMASINI SAĞLAMIŞTI
Bugün İYİ Parti’ye oy verenlere gönderme yapan Nadi Sancar, 2019 yerel seçimlerinde CHP İl Başkanı’ydı ve o dönemde işadamı Asım Kalelioğlu’nu CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na götürüp ve belediye başkan adayı olmasını sağladı.  

nadi copy

NADİ SANCAR, CHP’YE EN DÜŞÜK OYU ALDIRAN İL BAŞKANI OLARAK ANILDI
O dönemde, CHP Uşak Milletvekili olan Özkan Yalım’la Nadi Sancar’ın arası bu yüzden açılmış ve sandık sonuçları CHP açısından büyük bir hezimet oldu. CHP, burada tarihinin en düşük oyunu aldı ve 13 bin 528 oyla, MHP’nin de gerisinde kaldı. Seçimi AK Parti’nin kazanması üzerine Nadi Sancar ve Asım Kalelioğlu’na yönelik eleştiriler sıklaşmıştı. Bir dönem Nadi Sancar’ın görevden alınacağı da iddia edildi.  

Editör: Ali ARASLI