Uşak CHP’de mahalle delege seçimleri geçtiğimiz Cumartesi ve Pazar günü de devam etti ve bu haftayı da beyaz liste az farkla önde kapattı. Son duruma göre beyaz listenin çıkardığı mahalle delege sayısı 170 olurken, sarı liste de 120 delege çıkardı.

Uşak İl Genel Meclisi Başkanı CHP’li Kadir Uslu oldu Uşak İl Genel Meclisi Başkanı CHP’li Kadir Uslu oldu

Uşak CHP’de önümüzdeki günlerde Merkez, Sivaslı, Eşme, Karahallı ve Banaz’da yapılacak olan ilçe kongreleri ve akabinde gerçekleşecek il kongresi için mahalle delegeleri, seçimle belli oluyor. Merkez ilçede yoğunlaşan delege seçimlerinde, beyaz ve sarı listeler yarışırken, seçimlerin 3’üncü etabı da yapıldı. Bu hafta, Işık, Elmalıdere, Sarayaltı, Mehmet Akif Ersoy, Fevzi Çakmak, Kurşunluk ve Ünalan mahallelerinin delegeleri seçildi. Beyaz liste bu haftaki mahallelerin büyük bölümünü alırken 24 delegeyi daha kendi listesine yazdırdı. Sarı liste de 16 delege çıkararak, yarışta iddiasını devam ettirdi. 1 Temmuz itibariyle başlayan delege seçimlerinde, bugüne kadar beyaz listenin 170 ve sarı listenin de 120 delegesi oldu.

chp koray uğur

Bu hafta sonu yapılacak olan delege seçimlerinde Köme, Ovademirler, Karakuyu, Bölme ve Bozkuş’un delegeleri belli olacak. 29 Temmuz 2023 Pazar günü, bu mahalle ve köylerdeki delegelerin seçimiyle, süreç tamamlanıp ilçe seçimlerine geçilecek.

Delege seçimleriyle ilgili bir açıklama yapan CHP Uşak Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen, sürecin demokratik bir şekilde devam ettiğini belirterek, “Seçimlerimiz devam ediyor ve delegelerin belli olmasıyla birlikte ilçe seçimlerimize geçeceğiz. Daha sonra da il yönetimi için seçim yapılacak. Bu sürecin sonunda kazanan Cumhuriyet Halk Partisi’nin Uşak İl ve İlçe Örgütleri olacaktır. Kongre sürecinin akabinde, partimiz yerel seçimlere tam anlamıyla odaklanacak ve ilimizdeki belediyeleri kazanmak ve daha fazla İl Genel Meclisi üyesi çıkarmak için çalışacaktır” dedi.

chp koray uğur1

Öte yandan delege seçimlerinde İl Başkanı Koray Akgün ve Merkez İlçe Başkanı Uğur Dümen’in beyaz kıyafetler tercih etmesi de dikkat çekti.  

Editör: Ali ARASLI