Uşak CHP’de önümüzdeki günlerde yapılacak olan ilçe ve il kongreleri için delege seçimleri başladı. Fatih, Çevre ve Muharremşah mahallelerinde başlayan delege seçimlerinin ay sonunda biteceğini belirten CHP Uşak İl Başkanı Koray Akgün, partisinin yönetim ve denetim organlarının bu sürecin sonunda yapılacak olan kongreyle belli olacağını söyledi. Göreve devam edip etmeyeceğiyle ilgili daha önce yaptığı açıklamaların arkasında durduğunu belirten Koray Akgün, “Kongreye kadar partimi en doğru şekilde temsil etmeye devam edeceğim ve benim şu andaki önceliğim budur” dedi.

Özkan Yalım ve ekibi, önceki belediyeyi yargıya sevk etmek için 1 oy arıyor Özkan Yalım ve ekibi, önceki belediyeyi yargıya sevk etmek için 1 oy arıyor

koray akgün-1

SARI VE BEYAZ LİSTE YARIŞIYOR

Uşak CHP’nin delege seçimleri kentteki 3 mahalledeki oy kullanma işlemiyle başladı. Buna göre Fatih, Çevre ve Muharremşah mahallelerinde sarı ve beyaz listeler delege seçimleri için yarışa başladılar. Beyaz listenin mevcut ilçe başkanı Uğur Dümen ve ekibinin olduğu ve beyaz listesinin de partide daha önce görev alan yönetimlerin ve eski milletvekillerinin destekleyeceği başkan adayları için oluşturulduğu belirtildi. Cumhuriyet ve Kemalöz Mahallerinde yapılacak olan delege seçimlerinde yarışın daha yoğun olacağı, çünkü mahallelerde üstünlüğü sağlayanların seçimlerde önde gideceği tahmin ediliyor.

koray akgün 2

KORAY AKGÜN: CHP İLKELERİ OLAN BİR PARTİ

CHP’nin delege seçimleriyle ilgili bir açıklama yapan CHP Uşak İl Başkanı Koray Akgün, partisinin ilkelerinin bulunduğunu ve bunun doğrultusunda hareket ettiğini söyledi. CHP’de üyenin düşüncesine önem verildiğini ve bugüne kadar göreve gelen yöneticilerin tabanın belirlediği mahalle delegelerinden başlayarak bir zincir şekilde belirlendiğini dile getiren Akgün, “Üyemize önem veren bir partiyiz ve yönetimlerde görev alacak arkadaşlarımız da bu anlayışla belli oluyor. Delege seçimlerimiz demokrasinin hakim olduğu ve karşılıklı anlayış çerçevesinde yapılıyor” dedi.

“ÖNCELİĞİM ALDIĞIM GÖREVİ LAYIKIYLA YAPMAK”

Tekrar aday olup olmayacağına dair konuşan Akgün, “Bir süre önce yönetimdeki arkadaşlarımızın tamamının oluruyla göreve geldim ve 14 Mayıs ve 28 Mayıs sürecinde yoğun bir çalışma yaptık. Partimizin oyu ilimiz genelinde arttı ve ilçelerde de ciddi anlamda oyumuz yükseldi. Benim şu andaki önceliğim tekrar aday olmak veya olmamak değil. Partimizin bana verdiği bu görevi en iyi şekilde yapmak ve görev süremi tamamlamak şu andaki önceliğimdir. Aday olup olmama konusu görev süremin sonunda düşüneceğim bir konu” ifadesini kullandı.

Editör: Ali ARASLI