CHP Uşak İl binasında düzenlenen toplantıya; CHP Uşak aday adayları, Mimar Özgül Budak, İnşaat Mühendisi Ahmet Yılmaz, İnşaat Mühendisi Kudret Erdem ve Avukat Erkan Kurt, CHP Uşak İl Başkanı Bülent Horasan, CHP Merkez İlçe Başkanı Filiz Bilen, CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz ve çok sayıda parti üyesi katıldılar. Aday adayı toplantısında açılış konuşmasını yapan CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, Uşak’ta 24 yıl sonra belediyeyi alarak zafer kazanacaklarını belirterek, “Burada bulunan 4 aday adayımız Uşak’a çok iyi hizmet edebilecek insanlar. Yıllar önce kendi hatalarımız sonucu kaybettiğimiz o belediye binası bizim olacak. Uşak’ta iktidar CHP olacak daha sonrada genel iktidar CHP olacak. Biz iktidarı almak için söz verdik bu sözü buradan deklare ediyoruz” ifadesini kullandı.

 Aday Yılmaz’dan birlik çağrısı 

İlk olarak söz alan CHP Uşak Belediye Başkan aday adayı İnşaat Mühendisi Ahmet Yılmaz, “Yıllardır Uşak Belediyesinde dalgalanamayan CHP bayrağını orada dalgalandırmak ve gerçekten bir sosyal demokrasi anlayışını benimsetmek için elimi taşın altına koyuyorum. Zor bir süreçteyiz birbirimize tam anlamı ile bağlı kaldığımız sürece aşamayacağımız engel yoktur. Artık kırgınlıklara ve küskünlüklere yer vermeyelim. Aday olurum ya da olmam bu süreçte hepimiz göreceğiz ancak bir birimize destek olmak zorundayız” ifadesini kullandı.

Uşak CHP'den sudan sebeple ihraç edilen Emin Toplu: Bu işi Eşme Belediye Başkanı ve ekibi organize etti, hesap soracağım Uşak CHP'den sudan sebeple ihraç edilen Emin Toplu: Bu işi Eşme Belediye Başkanı ve ekibi organize etti, hesap soracağım

 Kadın aday Budak, “Hizmet Sevdalısıyım” 

Siyasette yeni bir çehre olarak, belediyeye kadın eli değmesi gerektiğine vurgu yapan Mimar Özgül Budak, “Kadın olarak ne kadar çok olursak, başarının da o kadar çok olacağına inanıyorum. Mimarlık görevim nedeni ile belediye ile iç içeyim sorunları biliyorum, sorunları aşacak projelere imza atacağıma inanıyorum. Gerçek manada hizmet sevdalısıyım hizmet etmek için sizin takdirinizi bekliyorum” şeklinde konuştu.

 Adaletsizlikten hesap soracak

 Adaletli bir hizmet anlayışı için adaletsizliklere hesap sormak için aday adayı olduğunu belirten CHP Uşak Belediye Başkan aday adayı Erkan Kurt, “ Sosyal demokratlar olarak; adaletsizliklerden hesap sormak, sosyal politikalar üretmek, semtler arasında eşit belediye hizmetleri vermek bizim öncelikli görevimizdir. Belediye’nin yapmış olduğu bütün yanlışlıkları ve bu yapılan yanlışlıklara karşı bizim uygulamak istediğimiz projeleri Uşak Halkına anlatmaya devam edeceğiz” dedi.

 Erdem “Birlik olalım” dedi

 1989 yılından bu yana Uşak Belediyesini CHP’nin kazanamadığını ifade eden aday adayı Kudret Erdem, “1989 yılından bu yana belediyeyi kazanamamamızın nedeni birlik ve beraberliğimizin zayıf olmasıdır. 1989 ruhunu tekrar yakalamak istiyorum bunun için çalışacağım. Bu dönem artık Belediyeyi CHP’nin alması şarttır” dedi.

Editör: TE Bilişim