ALİ ARASLI

Uşak CHP İl Başkanı Koray Akgün, önümüzdeki günlerde yapılacak olan kongrede tekrar aday olmayacak. Koray Akgün’ün neden aday olmadığı tabanda kafa karışıklığına neden olurken, delege seçimlerini kazanan beyaz listenin dağıldığı ve aynı grubun içinde şimdilik 2 ismin başkanlığa aday olduğu ifade edildi.

BEYAZ LİSTE ÇOK ÇABUK DAĞILDI!

Beyaz listenin başını çeken grup, 1 milletvekili çıkardı ve akabinde tekrar delege seçimlerine odaklandı. Delege seçimlerinde kentteki mahallelerde en çok ismi yazmayı başaran beyaz liste, Merkez İlçe Kongresinde de Uğur Dümen’i tekrar başkan seçtirdi. Fakat il başkanlığı seçimine doğru, beyaz listede işler ters gitmeye başladı. CHP Uşak İl Başkanı Koray Akgün, aday olup olmayacağına dair bir süre net bir açıklama yapmadı ve süreci tamamlayacağını verdiği her demeçte ve basın toplantısında ilan etti.

Önceki gün Koray Akgün’ün il başkanlığı konusunda net bir karara vardığı ve tekrar aday olmayacağı öğrenildi. Akgün’ün aday olmaması üzerine, CHP’nin 2014 seçimlerindeki belediye başkan adayı ve kadın doğum uzmanı Bülent Yazgan’ın eşi Sevinç Yazgan aday olduğunu ilan etti. Sevinç Yazgan’ın adaylığının yanı sıra, CHP’de beyaz liste grubundan 1 aday daha çıktı. Kulislerde, beyaz listenin içinden 2 veya 3 adayın çıkabileceği ifade ediliyor.

CHP GENÇLİK KOLLARI BAŞKANLIĞI YAPAN ASIM ÖZEN DE ADAY OLDU

CHP’de beyaz listenin içinden bir aday da bir dönem CHP İl Gençlik Kolları Başkanlığı yapan Asım Özen oldu. Asım Özen’e beyaz listenin küskünleri ve sarı listenin de büyük bölümünün oy verebileceği ifade ediliyor. Beyaz listenin delege seçimlerini kazanmasında çalışan ekibin büyük bölümünün Asım Özen’i veya karşısında çıkacak bir alternatifi destekleyeceği kulislerde sık sık vurgulanıyor.

Özgür Özel: Belediye başkanlarını uyardım, Suriyeli ve Afganlar konusu belediyelerin işi değil! Özgür Özel: Belediye başkanlarını uyardım, Suriyeli ve Afganlar konusu belediyelerin işi değil!

GÜNÜN ŞİİRİ

JÜRİ

Bütün Renkler Hızla Kirleniyordu,
Birinciliği beyaza verdiler.

Özdemir ASAF

Editör: Ali ARASLI