Uşak CHP'de Merkez İlçe Kadın Kolları seçimi öncesinde, saflar büyük oranda belli oldu. CHP'de bir güç savaşına dönüşen seçim öncesinde, 2 aday bulunuyor. CHP Uşak İl ve Merkez ilçe örgütünün desteklediği beyaz listenin adayı Hacer Karaket ile Belediye Başkanı Özkan Yalım'ın aday çıkardığı Muazzen Keleş merkez ilçe kadın kolları için yarışacak. Kadın kolları başkanlığı için CHP üyesi kadınlar oy kullanacak. Yaklaşık 1400 kadının büyük bölümünün oy kullanmaya gelmesi bekleniyor.

CHP Uşak İl Gençlik Kolları, yüzde 90 oranıda Hacer Karaket'i destekliyor

Seçimde CHP'nin İl Gençlik Kolları da aktif bir şekilde çalışma yapıyor. Edinilen bilgiye göre CHP Uşak İl Gençlik Kolları'nın yüzde 90'ı beyaz liste adayı Hacer Karaket'in yanında. Ayrıca Milletvekili Ali Karaoba, İl Başkanı Sevinç Soyer Yazgan ve Merkez İlçe yönetimi de beyaz listeden yana tavır alıyor. Edinilen bilgilere göre Dilek Akagün ve Fuat Yılmaz'ın da beyaz listeyi destekleyeceği kulislerde konuşuluyor. Fuat Yılmaz'ın profilinde Hacer Karaket'in seçilmesi için paylaşılan gönderiye izin vermesi de buna yoruluyor. CHP'nin üst düzey yönetimi ve partide ağırlığı bulunan isimlerin son dönemlerde işe alımlarla ilgili başına buyruk tutumlar nedeniyle Belediye Başkanı Özkan Yalım'a beklenenden önce tavır aldıkları ifade ediliyor. 

Eleştirdiği için Özkan Yalım tarafından ihracı istenen Kudret Yörük için karar verildi! İhraca gerek yok! Eleştirdiği için Özkan Yalım tarafından ihracı istenen Kudret Yörük için karar verildi! İhraca gerek yok!

Editör: Ali ARASLI