Uşak CHP’de güç savaşına dönen Merkez İlçe Kadın Kolları seçimi, 3 sefer çıkan kavga nedeniyle savaş ortamına dönüştü. Bugün CHP’nin ek il binasında yapılan, Merkez İlçe Kadın Kolları seçiminde, beyaz listenin adayı Hacer Karaket ile sarı listenin adayı Muazzen Keleş yarıştı. Hacer Karaket’e CHP Uşak İl ve Merkez İlçe örgütü destek verirken, Muazzen Keleş’i de Belediye Başkanı Özkan Yalım ve bir grup CHP’li meclis üyesi aday olarak çıkardı.

Her 2 adayın da sakin bir şekilde sonuçları beklediği seçimde sabahtan akşama kadar 3 sefer kavga çıktı.

Chp Kadın 2 Olaylar1

Uşak CHP'de kadın kolları seçimi güç savaşına döndü! Uşak CHP'de kadın kolları seçimi güç savaşına döndü!

POLİS EKİPLERİ, KAVGA EDEN PARTİLİLERİ AYIRMAK ZORUNDA KALDI

Seçim yapıldığı sırada, oy kullanılan binanın içinden çığlık sesleri geldi. Seçim esnasında burada bulunanlar sesler üzerine aniden içeri koştu ve burada sarı listeden bir kadının, CHP İl Başkanı Sevinç Soyer Yazgan’a hakaret ettiği öne sürüldü. Konuyla ilgili tutanak tutuldu ve ilerleyen günlerde işlem yapılacağı ifade edildi. Dışarıdan saç saça kavga şeklinde bir izlenim veren olay, dışarıda da kavgaya döndü. Beyaz listeyi destekleyen İl Gençlik Kolları Onurhan Avşar ve bazı partililer arasında tartışma çıktı ve araya giren partililer olay büyümeden tarafları ayırdı.

Chp Kadın 2 Olaylar 2

Fakat bir süre karşılıklı bir birinin üstüne yürüyen gruplar arasındaki tartışma, öğlen saatlerinde de tekrarlarken; sonuç açıklandığında da benzer tablo görüldü. Burada bulunan gazeteciler olayı görüntülerken, polis ekipleri de duruma müdahale etti. CHP’de sarı listeyi destekleyen grubun içindeki bir isim Sevinç Yazgan sonuçları açıklarken itirazda bulundu ve oyların tekrar sayılması istendi. Bu nedenle çıkan son kavga, araya giren polisin müdahalesiyle son bulurken, oylar tekrar sayıldı.

Chp Kadın 1

BEYAZ LİSTENİN 14 OYU SAYILMADI VE KAZANAN HACER KARAKET OLDU

CHP Uşak İl Başkanı Sevinç Soyer Yazgan, ilk açıkladığı sonuçlarda, 768 oy kullanıldığını ve bunun 11’nin geçersiz olduğunu duyurdu. Buna göre ilk sayımda Hacer Kareket’e 427 oy ve Muazzen Keleş’e de 330 oy çıktı. Aradaki 97 oyluk farka rağmen sarı listeden gelen itirazlar üzerine tekrar sayım yapıldı. Beyaz listenin bazı oy pusulalarındaki silik çıkan isimler nedeniyle farklı bir liste olduğu öne sürüldü. Tekrar yapılan sayımda ise beyaz listenin 14 oyu geçersiz sayıldı ve 413 oyla seçiminin galiba Hacer Karaket oldu. CHP Uşak İl Başkanı Sevinç Soyer Yazgan, CHP Genel Merkezi’ne de konunun iletildiğini ve kazananın tüm partililer olduğunu ifade etti.

Chp Kadın 4

CHP UŞAK İL ÖRGÜTÜ, ÖZKAN YALIM’A KARŞI ZAFER KAZANDI

CHP Uşak İl Örgütü, bu sonuçla, partinin önerdiği isimleri işe almayan ve bazı partililere belediye kapısını kapattığı öne sürülen Belediye Başkanı Özkan Yalım’a karşı bir zafer kazanmış oldu. Seçimde aktif rol alan ve Özkan Yalım tarafından ihracı istenen Kudret Yörük’ün eşinin de İl Kadın Kolları Başkanlığına aday olduğu öğrenildi.

Chp Kadın2

İhraç konusunda Yalım’a karşı üstün gelen CHP Uşak İl Örgütü, bugünkü seçimi kazanarak art arda ikinci kez Özkan Yalım’ın örgütten büyük olmadığının mesajını da vermiş oldu. Uşak CHP'de suların bir süre daha durulmayacağı oy kullanma işlemi sırasında Yalım muhalifleri tarafından basın emekçilerine sohbet esnasında aktarıldı.

ALİ ARASLI

Chp Kadın 4

Editör: Ali ARASLI